Ztráta motivace byla na hokejistech HC Mountfield více než patrná. V úvodním kole play out nepodali dobrý výkon a s Mladou Boleslaví prohráli 2:3 po samostatných nájezdech. A pokud si nechtějí zadělat na zbytečné problémy, budou muset v dalších zápasech přidat. První možnost k reparátu budou mít hned zítra, kdy opět na domácím ledě přivítají Znojmo (17.30).

Trenér Jan Tlačil také byl z výkonu svých svěřenců hodně zklamán. „Byl to velice špatný výkon. Hráči neplnili pokyny, které jsme si řekli,“ zlobil se. „Nebylo to dobré.“

Hned v prvním duelu skupiny o záchranu se Jihočeši přesvědčili, že se nebude jednat o žádnou procházku růžovou zahradou. „Věděli jsme, že play out bude soutěž hodně napjatá a náročná na psychickou odolnost hráčů,“ varuje trenér Tlačil.

Body jsou třeba

Mountfield má sice na poslední Mladou Boleslav stále celkem luxusní jedenáctibodový náskok, ale ke zbývajícím jedenácti zápasům je třeba přistoupit s maximální zodpovědností, protože jinak by se mohlo jednat skutečně o hru s ohněm.

V kabině Mladé Boleslavi naopak panovala po dvoubodovém vítězném duelu mimořádná spokojenost. A to i přesto, že hosté na ledě také nic světoborného nepředvedli. „Předpokládali jsme, že určitou roli bude hrát nervozita,“ říká trenér Mladé Boleslavi Jaromír Šindel. „Počítali jsme s tím, že na domácím týmu bude znát zklamání z toho, že nepostoupil do play off,“ dodal.

Jeho protějšek Tlačil se proti tomu ohradil. „Rozhodně už bych nechtěl používat, že jsme zklamáni z toho, že jsme nepostoupili do play off, nebo že jsme ve špatném psychickém stylu,“ nehledal českobudějovický trenér po utkání žádné výmluvy.

Šindel byl rád, že jeho tým zvádl úvod zápasu. „Měli jsme obavu hlavně z první třetiny, která naštěstí skončila 1:1. Dalo by se říct, že od poloviny zápasu jsme kontrolovali jeho vývoj a šli jsme do vedení,“ uvedl Šindel.

Ve třetí třetině naštěstí Melichárek svým druhým gólem vyrovnal a zajistil svému týmu alespoň bod. „V závěru jsme udělali chybu, která nás připravila o tři body. Hned vzápětí jsme ale měli štěstí, když domácí trefili tyčku, takže konečná remíza byla spravedlivá,“ míní Šindel.

O bodu navíc se rozhodovalo v samostatných nájezdech. To je disciplína, která letos Jihočechům moc nevychází. Z osmi zápasů, které na nájezdy končily, vyhráli jen dvakrát.

Hostující lavička sáhla k zajímavému tahu. Místo Schwarze, který jinak velmi dobře odchytal celý zápas, poslala na nájezdy do branky jeho náhradníka Šindeláře. „Střídání jsme měli připravené dopředu. Poslední utkání na penalty se Zlínem jsme prohráli a Schwarzovi nájezdy moc nevyšly. Řekli jsme si, že pokud by k nim zase došlo, tak dostane příležitost Šindelář,“ vysvětlil Šindel, sám bývalý reprezentační gólman.

Šindelář sice ze čtyř pokusů dvakrát inkasoval, ale jeho protějšek Turek dostal ještě o gól víc a z vítězství se tak radovali hosté.

V pátek Mountfield hostí Znojmo, v neděli uzavře úvodní kolo play out na Kladně.