Ani druhý duel ve skupině o záchranu nepřinesl zrovna strhující podívanou. Začalo se sice v celkem svižném tempu a poprvé se hra přerušovala až po čtyřech minutách a pěti vteřinách, ale moc pohledný hokej k vidění nebyl. Domácí si zahráli v úvodu přesilovku, ale tu předčasně ukončila Tomanova chyba a následný faul.

První opravdovou šanci měl v 8. min. domácí Melichárek, ale na Trvaje zblízka nevyzrál. Na druhé straně Turek zakročil po skrumáži a následné nebezpečné příležitosti Čachotského.

Poklidný průběh zápasu narušila až 15. minuta. Domácí obrana pouze přihlížela, jak Selingr zavezl kotouč do útočného pásma, našel nekrytého Dopitu, na kterého zívala už jen odkrytá Turkova svatyně. Ještě do první přestávky naštěstí přišlo vyrovnání. Tomanovu střelu od modré v přesilovce tečoval bruslí za Trvajova záda kapitán Veselý.

Po změně stran hra ještě více upadla a prořídlé hlediště se na dlouhé minuty nudilo. Zápas příliš neoživily ani přesilovky, které si zahrály oba týmy. Až ve 32. min. Melichárek zase trochu více zaměstnal Trvaje. Skulinku mezi jeho betony však nenašel. Ve 36. min. po vtipné přihrávce od Vaka střílel z prostoru mezi kruhy Kůrka, Trvajova lapačka však byla rychlejší. Góly padaly až v závěru třetiny. Nejprve nedokázala domácí obrana vyhodit kotouč od vlastní branky. Dopita posunul Kucharczykovy a ten bombou zblízka z úhlu trefil víko Turkovy klece. Vyrovnáno bylo po pouhých třiadvaceti vteřinách. Jiří Šimánek ukázal, že má stále šikovné ruce. Po kličce našel obránce Muchu a jeho prudká střela se od tyčky odrazila do znojemské branky.

Ve 45. min. měli domácí štěstí, když Selingrův oblouček po skrumáži skončil na břevně Turkovy branky. Navrch ale měli Jihočeši, kteří byli výrazně aktivnější a jejich tlak postupně sílil. Deset minut před koncem také šli poprvé v utkání do vedení, když využili už druhou přesilovku. Tomanovo nahození sklepl za Trvajova záda Vak. „To jsme neměli dopustit. Tak krátce před přestávkou jsme si neměli nechat dát vyrovnávací gól. To byla chyba,“ litoval trenér Znojma Radim Rulík.

Právě oba góly v početním oslabení považoval Rulík za klíčový moment zápasu. „Oba to byly šťastné góly. Jeden bruslí, druhý ze vzduchu, ale i takové platí,“ posteskl si.

Ve zbytku zápasu už si domácí důležité tři body pohlídali, přestože soupeř zkusil i kratičkou power play. „Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém jsme museli pořád dotahovat náskok soupeře. Mužstvo ho ale odbojovalo a jsme rádi, že jsme ho dotáhli do vítězného konce,“ konstatoval trenér Mountfieldu Jan Tlačil.