A protože Mladá Boleslav na v Kladně vyšla bodově naprázdno, zvýšil se odstup Mountfieldu od baráže na luxusních třináct bodů. V dalším kole hrají budějovičtí hokejisté zítra od 17.00 v Budvar aréně s Kladnem.

Přitom do zápasu vstoupilo Znojmo aktivně. Domácí se snažili o útočný hokej, vypracovali si tlak, často stříleli. Jejich iniciativu ale s přehledem řešil pozorně chytající brankář Turek. A pokud už byl překonán, měli znojemští hokejisté nepřesnou koncovkou. Například Selingr v 8. minutě přestřelil opuštěnou branku. Nápor Znojma ukončila dvě vyloučení po sobě, přesnost ale nebyla v té době silnou stránkou ani hokejistů Českých Budějovic.

Střelecké trápení Orlů dokumentovala ve druhé třetině i další šance Znojma, kdy po bleskovém protiútoku nastřelil Selingr pouze tyč. Situaci si raději nechali posoudit hlavní rozhodčí u videa, které jejich názor potvrdilo. O třicet sekund později ale už udeřili Jihočeši. Huml po úniku našel volného Hudce, jeho první střelu sice ještě stačil Trvaj vyrazit, z dorážky už Hudec mířil přesněji a přehodil znojemského brankáře.

Znojmo nerezignovalo, ale prosadit se proti Turkovi nedokázal ani zkušený Dopita. Domácímu týmu nepomohla ani 55 sekund dlouhá přesilovka pěti proti třem po vyloučení Veselého a Tomana. V početní výhodě hrálo Znojmo nervózně a nepřesně. Naopak těsně před koncem druhé třetiny přidal po kombinační akci Melichárka s Tomanem pohotově Huml, který stačil odražený kotouč po své první střele do sítě.

Snahu Orlů vystupňovat v poslední třetině tempo a pokusit se o zvrat přibrzdilo Selingrovo vyloučení. Znojmo vypadlo z rytmu a v pohodě hrající Jihočeši přidali třetí branku, když Trvaje překonal přízemní střelou Kotrla. Z tohoto úderu se už domácí nevzpamatovali. Nevyužili ani další minutovou přesilovku pěti proti třem a zápas už dohráli v křeči, kterou jen podtrhla boxerská vložka mezi domácím Rýglem a Humlem. A v poslední minutě ještě Znojmo čtvrté inkasovalo z hokejky Melichárka.