České hokejistky se vrátí z premiérového MS hráček do 18 let s bronzovými medailemi. Nečekaný úspěch, jímž už byl v Calgary postup do semifinále, potvrdily svěřenkyně Tomáše Výtiska nedělním vítězstvím 4:2 nad Švédskem v utkání o třetí místo. Z premiérového titulu v očekávaném finále mezi zámořskými velmocemi USA a Kanadou, které jako jediné Češky na MS porazily, se po výhře 5:2 radovaly hráčky Spojených států amerických.

Bronz zdobí i hruď jihočeské hokejistky, studentky GON Č. Budějovice, Nikoly Dvořákové. Velkou radost má i její otec Miloš, který s dcerou udržoval v těchto dnech kontakt prostřednictvím počítačového programu skype. „Mluvili jsme spolu hned ráno po zápase o třetí místo,“ říká muž z Jindřiše na Jindřichohradecku. „V kontaktu jsme byli dvakrát denně, “ usmívá se.

Z Kanady mohl Dvořák na jih Čech zprostředkovat obrovskou spokojenost. „Holky byly nadšené, byl to pro ně určitě úspěch. Ani nepočítaly, že by se dostaly tak daleko.“ Jak se dívka z jihu Čech objevila v šatně hokejistů? „Začala chodit na školu bruslení v Jindřichově Hradci, syn totiž také hraje hokej, zůstali u toho oba.“ Otec nikdy dceři nebránil ve sportovním štěstí. Naopak. Podporoval ji. „Každý rok jsem se Nikoly ptal, dřív než se začaly vybírat příspěvky, zda ji to ještě baví. Hokej ji ale nikdy bavit nepřestal.“

Nikola Dvořáková hraje v sedmnácti letech v hokejových chlapeckých týmech. Studentka Gymnázia olympijských nadějí v Č. Budějovicích hostuje v dorostu ve Veselí nad Lužnicí, za ženy hraje ve Slavii Praha nejvyšší českou soutěž. V sešívaném dresu vyhrála zástupkyně jihočeského hokeje i evropskou ligu.