Utkání v Třinci s poraněnou rukou už nedohrál. „Posledních deset minut už jsem nehrál,“ přikyvuje.


Podobná zranění vyžadují hlavně klid. Ten se obránce se zkušenostmi z NHL snaží dodržovat. „Chodím k naší fyzioterapeutce Martě Fixové, která mne dává dohromady,“ pochvaluje si tento způsob léčby.


Včera poprvé Novák trénoval s mužstvem. „Předtím jsem bruslil jenom sám. Teď to chci zkusit naplno,“ uvedl před včerejším tréninkem.
Zítra by v Karlových Varech, kde Mountfield uzavře první polovinu soutěže, na soupisce svého týmu chybět nechtěl. „To je můj cíl. Budu se snažit, abych byl připraven,“ chtěl by zítra hrát.


V Karlových Varech nečeká zítra Jihočechy nic lehkého. „Bude to složité utkání. Vary mají dobrou sezonu. Už nehrají ten klasický bránící hokej, ale tlačí se i do útoku. Mají několik opravdu kvalitních útočníků,“ upozorňuje.


V úvodním letošním vzájemném duelu vyhrály Karlovy Vary na jihu Čech po hodně divokém průběhu 6:5 po samostatných nájezdech. „To byla opravdu divočina. Prohrávali jsme, otočili jsme skóre, ale pak jsme si nechali dát tři góly v průběhu snad dvou minut. To nás srazilo do kolen. Máme jim co vracet a už se na zápas těším,“ tvrdí odhodlaně.