Jako kapitán Ondřej Veselý hokejovou loď HC Mountfield do extraligového play off nedovedl. Chyběly pouhé dva góly a Jihočeši hráli v těchto dnech předkolo vyřazovacích bojů. Ale všechno je jinak. Českobudějovické hokejisty čeká dvanáct zápasů play out, ve kterých musí potvrdit svou záchranu v nejvyšší soutěže. Na poslední Mladou Boleslav mají dvanáctibodový náskok a právě nováček soutěže bude v úterý od 17.30 jejich prvním soupeřem.

Třikrát po sobě jste byli v semifinále play off. Kde je podle vás hlavní příčina, že jste se letos nedostali ani do předkola?
Těch faktorů je hodně. Hlavně je to nepodařený začátek sezony. Od toho se všechno odvíjelo. Všichni jsme si mysleli, že to půjde lépe. Začátel se ale nepovedl a potom už se nám přestalo dařit.

Přesto jste dokázali ztrátu na desátou příčku vymazat. Pomohla vám vítězná šňůra před reprezentační přestávkou. Po pauze jste ale třikrát prohráli. Uškodila vám?
Tak to chodí. Sešlo se to tak, že jsme několik zápasů pak zase prohráli a to nás dostalo dolů. V tabulce jsme se dostali níž. Všechno souvisí se vším a naše psychika nebyla nejlepší. Herně se nám také nevedlo a už jsme byli v situaci, ze které jsme se nemohli dostat.

V posledním kole si Třinec zajistil postup na váš úkor díky hubenému vítězství v prodloužení, o kterém se pak hodně mluvilo. Cítili jste podit křivdy?
To vůbec nebudu komentovat. Mohli jsme si za to sami, protože jsme mohli vyhrát jiné zápasy. Neměli jsme to nechávat na poslední kolo. Já osobně jsem čekal, že i když vyhrajeme s Libercem, tak si to Třinec pohlídá. Nemá cenu to nějak rozebírat. Za celou sezonu si můžeme sami.

V posledních letech jste hrávali vždy o špičku tabulky. Nebude problém najít motivaci pro zbývající duely ve skupině o záchranu?
Bodové odstupy nejsou zase až tak velké a nic není rozhodnuto. Je to něco jiného než play off, ale pořád jde o hodně. Boleslav nemá zase až takovou ztrátu a musíme nadále bojovat, abychom sezonu dohráli v klidu.

Dvanáct bodů na Boleslav se ale jeví jako slušný bodový polštář. Souhlasíte?
Vypadá to tak, ale rychle může být všechno jinak. Už víme, co jsme dokázali v této sezoně ztratit. Už jsme jednou takovýhle náskok na Boleslav měli a pak jsme najednou byli za ní. Z toho jsme ponaučeni. Je třeba na začátku uhrát nějaké body, abychom se potom nemuseli nervovat.

Hned na úvod hostíte právě Mladou Boleslav. Může to být klíčový duel celé skupiny o záchranu?
Bylo by pěkné vyhrát. Máme Boleslavi co vracet také za minulé zápasy, protože jsme s ní třikrát prohráli. Je třeba vyhrávat a odskočit jim.

S Mladou Boleslaví máte pasivní bilanci: jedno vítězství a tři porážky. Nesedí vám její herní styl?
Těžko říct. V letošní sezoně se nám hraje lépe proti týmům ze špičky tabulky. Proti soupeřům ze spodku extraligy jsme moc dobré zápasy neodehráli. Ti se zaměřují hlavně na obranu a nám se letos nedaří dávat góly. Většinou jsme inkasovali a pak jsme museli dotahovat náskok soupeře. To jim herně vyhovovalo a nás to naopak svazovalo.

Vy můžete být relativně v klidu, ale právě Boleslavi půjde v každém utkání prakticky o všechno. Očekáváte od soupeře nějaké mimořádně nasazení?
V play out čekáme jenom bojovná utkání. nejen Boleslav, ale ani Znojmo a Kladno nemají nic jistého. Bude se bojovat o každý kousek ledu.

Nemáte spočítáno, kolik bodů by mělo stačit na definitivní záchranu?
To jsme nepočítali. Budeme se snažit hned ze začátku uhrát nějaké body a potom bychom měli být v klidu až do konce sezony.

VSTUPENKY NA PLAY OUT

Ceny vstupenek na domácí zápasy HC Mountfield v play out jsou 150 a 100 korun k sezení a 20 Kč k stání.

Prodej vstupenek bude probíhat vždy pouze v den zápasu od 13.00 do začátku zápasu.

Permanentní vstupenky zůstávají v platnosti.

Děti do 130 centimetrů mají volný vstup bez nároku na sedadlo.

Internetová rezervace vstupenek zůstává v platnosti. Je možno ji využít do 10 hodin dne před utkáním.

Při koupi lístků není možné použít platební karty.

Držitelé průkazek ZTP a ZTP/P mají vstup umožněn pouze po předložení platné vstupenky.