V prvních dvou kolech vyšli Východočeši bodově naprázdno. „Možná se potýkají s trochu horší formou i některými dalšími věcmi,“ připomíná Černý nedávné tragické úmrtí pardubického obránce Čecha, zranění prvního brankáře Lašáka či rekonstrukci stadionu. „Nikdo však nepředpokládá, že by měli jít od porážky k porážce,“ tvrdí. „Přijede velmi silné mužstvo a jeden z aspirantů na titul,“ upozorňuje.

Pozor na Sýkoru

Největší hvězdou soupeře je útočník Petr Sýkora, který v úvodních dvou kolech nastřílel čtyři branky. „Je to přímočarý typ hráče a výborný bruslař. Těžko se brání, ale kluci už proti němu několikrát hráli a věřím, že ho dokážeme eliminovat.“ S vyloženě osobním bráněním ale trenéři nepočítají. „Aby s ním někdo jezdil po hřišti a tahal ho za dres, tak tato doba už je pryč,“ usměje se.


Zranění prvního brankáře Pardubic Lašáka za žádnou výhodu Jandačův asistent rozhodně nepovažuje. „Podobné spekulace se většinou vymstí. Říkat si, že mají horšího gólmana, to se může tak nejspíš obrátit proti nám. To vůbec neřešíme. Zakončovat musíme zodpovědně a s veškerým důrazem,“ apeluje na své svěřence.


Zápas se hraje v Č. Budějovicích kvůli rekontrukci pardubického stadionu. Perníkáři si přehodili pořadatelství se všemi soupeři a prvních jedenáct zápasů odehrají na cizím ledě. „Je to silné mužstvo, které si s tím poradí,“ míní Černý. „Mají to těžké a nepovažuji za velkou výhodu ani sérii zápasů doma, protože to se může také obrátit proti nim. Nemohu to nějak soudit, ale sám osobně bych takovouhle šňůru nechtěl zažít,“ tvrdí. „Směrem k mužstvu a hlavně divákům je lepší pravidelný režim, kdy se hraje doma jednou týdně.“


Mountfield první dvě kola soutěže zvládl a v mužstvu panuje střízlivý optimismus. „Jsme teprve na úplném začátku soutěže a ještě bych si ani netroufl říct, že jsme dobře odstartovali,“ varuje asistent před přílišným nadšením. „To je ještě předčasné. Nějaké napětí by z hráčů nemělo opadnout, protože jsme pořád ještě na samotném začátku,“ varovně zdvihá ukazovák.

Gřegořek se vrací

Do sestavy už by se měl vrátit obránce Gřegořek. „Měl nějakou virózu, která ho oslabila, ale už je v pořádku,“ potvrzuje Černý. Nastoupit by měl i obránce Melichar. „Z hodiny na hodinu může přijít jeho angažmá v NHL, ale počítáme s tím, že hrát bude. Přejeme mu jen to nejlepší, ale kdyby u nás zůstal, tak bychom se nezlobili vůbec. První zápas za nás odehrál bezvadně,“ chválí novou posilu.


K dispozici by měl být i útočník Kotrla, jenž v neděli nehrál. „Ještě má nějaké drobné zdravotní problémy, ale je to hodně odolný hráč a věřím, že hrát bude,“ věří trenér.


Na marodce tak zůstávají pouze dlouhodobí marodi Chábera s Kuchejdou. „Cháberova rekonvalescence probíhá ještě rychleji, než jsme očekávali. U Kuchejdy to bude trvat asi déle a momentálně se připravuje mimo led,“ uvádí.


Mountfield se na domácím ledě představí i v neděli, kdy bude od 17 hodin hostit Zlín.