Sérii deseti vítězství za sebou tak střídá zatím podstatně kratší (naštěstí) šňůra nezdarů. Jednou z hlavních příčin je nepovedený začátek utkání. Ve všech čtyřech případech museli Jihočeši dotahovat náskok soupeře. „To je problém a stojí nás to spoustu sil,“ posteskl si trenér Josef Jandač.


Zatímco Plzeňští dali dvě branky v přesilovkách, hostí hra v početní výhodě nevycházela a nevyužili ani dvouminutovou přesilovku pět na tři. „To byl jeden z klíčových momentů zápasu,“ míní Jandač. „Těžko jsme v této přesilovce zaváželi puk do třetiny a dlouho jsme si přihrávali. Vteřiny nám utíkaly a před brankou jsme měli problém s finální přihrávkou,“ hledá Jandač příčiny nepovedené přesilovky. „Celkově to nebylo dobré.“

Obětavý soupeř

Úspěšnost týmů v přesilových hrách oproti začátku sezony poklesla, což trenér předpokládal. „Některé přesilovky jsme přitom nesehráli špatně, ale nespadlo to tam. Soupeř hrál nesmírně obětavě a jeho hráči padali do střel. A co prošlo, tak pochytal Málek. Vychytal spoustu našich šancí a soupeře podržel,“ složil poklonu plzeňskému brankáři, který podal v utkání opravdu výborný výkon.


Právě v obětavosti a důrazu před oběma brankami byl největší rozdíl ve hře. Herně Mountfield v úterý rozhodně nepropadl, gólově však na soupeře nestačil. „Hrajeme hokej nahoru dolů, divákům se to musí líbit, ale body nejsou,“ lituje trenér.


Plzeňská asistent trenéra František Černý po utknáí jen zářil. „Za vítězství jsme strašně rádi. Psychicky jsme se zvedli po porážce ve Vítkovicích. V oslabeních jsme hráli velice aktivně. Přistupovali jsm ek soupeři, který si jen těžko přesně přihrával. V brance jsme se mohli spolehnout na výborného Romana Málka. Byl to jednoznačně nejlepší hráč zápasu. Podržel nás především při tlaku soupeře při přesilových hrách.“

Silné Pardubice

Možnost přerušit nepříjemnou sérii budou mít Jihočeši už dnes, kdy v atraktivní televizní předehrávce 16. kola přivítají loňského vicemistra republiky Moeller Pardubice.


Východočeši hráli prvních jedenáct kol na hřištích soupeře a vůbec se jim nedařilo. Po návratu domů se ale chytili, výsledková i herní krize už je minulostí a parta kolem kanonýra Petra Sýkory opět pouští hrůzu. Naposledy se o tom přesvědčilo Znojmo, které z Pardubic odjíždělo s pořádným výpraskem 0:7.

Už v 17.25

Začátek zápasu je vzhledem k přímému televiznímu přenosuna ČT2 netradiční v 17.25, magazín Buly začíná o deset minut dříve.


V neděli hraje Mountfield v dalším ligovém kole ve Zlíně a do listopadové reprezentační přestávky odehraje ještě jedno domácí utkání. V pátek 2. listopadu přívítá nováčka z Ústí nad Labem (17.30).