„Jsme rádi, že jsme se vrátili k týmovým výkonům, které nás zdobily v první čtvrtině soutěže,“ pochvaloval si po utkání asistent trenéra vítězů Milan Černý.


Jihočeši hráli opravdu výborně, ale už popáté za sebou propásli začátek utkání a prohrávali. „Faktem je, že začátky našich zápasů nejsou v posledních zápasech z naší strany ideální. Přes konečný úspěch se tomu musíme příště vyvarovat,“ upozorňuje asistent. „Proti tak silnému soupeři by se nám nemuselo podařit pokaždé jeho náskok dotáhnout,“ je si dobře vědom.


Hosté dvakrát vedli o dva góly, ale ani to bojující domácí tým nezlomilo. „Mužstvo v těchto momentech prokázalo velký morál. To je cenná věc,“ chválí mužstvo Černý. „Potěšila nás i produktivní hra v přesilových hrách.“


V průběhu zápasu domácí lavička stáhla hru na tři útoky a přineslo to své ovoce. „Pokud nechybí odhodlání hráčů být více na ledě a mají síly, tak proč nevyužít ty, kterým se zrovna výjimečně daří, jako tomu bylo třeba v případě Petra Sailera nebo Štěpána Hřebejka. To vyplynulo ze hry a rozhodně to nebylo tím, že máme špatnou čtvrtou řadu,“ zdůvodňuje trenér použitou taktickou variantu.


Kvůli drobným zdravotním problémům obránců Gřegořka s Tomanem dostal po delší době šanci v extralize Petr Macháček, jenž letos působí na střídavý start v prvoligové Mladé Boleslavi. „Odehrál to s přehledem,“ chválí Černý. „Je to náš hráč, který je v Boleslavi proto, aby hrál. U nás by tolik prostoru nedostal. Ukázalo se to jako dobrý tah, protože mu nechybí zápasový rytmus. Hrál dobře, ale překvapení to pro nás rozhodně nebylo, protože ho známe.“


Pouze na střídačce zůstal připravený další bek Bolf. „Je oslabený prodělanou virózou. Bylo by pro něj asi složité odehrát tak těžké utkání v šesti obráncích,“ vysvětluje Černý.


Pořádně naštvaný pardubický kouč Miloš Říha omezil své vystoupení na pozápasové tiskovce na nejnutnější možnou míru. „Příčinou naší porážky byl trestuhodný výkon v přesilovkách i oslabeních,“ skutečně velice stručně zhodnotil dramatický duel.


Zítra hraje Mountfield ve Zlíně. Otazník se nadále vznáší nad startem Tomana s Gřegořkem. „Do Zlína s námi v každém případě pojede Macháček,“ říká sportovní manažer Jaromír Látal.

Chábera je fit

Potěšitelný je také postupný návrat dlouhodobých marodů Chábery s Kuchejdou. „Brankář Chábera už je stoprocentně připraven,“ ujišťuje Látal. Dnes nastoupí jako hostující hráč za Most v první lize v Prostějově. „Odchytá pak ještě jeden zápas za Most. Potřebujeme otestovat, jak se jeho koleno bude chovat v zápasovém zatížení,“ vysvětluje Látal. Podle toho se také rozhodne případné ukončení hostování Altrichtera ke konci října, jak bylo původně plánováno.


Po reprezentační přestávce by měl naplno naskočit do hry také útočník David Kuchejda.