Jihočeši tentokrát soupeře doslova smetli drtivým nástupem. V jedenácté minutě vedli už 3:0 a také nadále měli průběh utkání plně ve svých rukou. „Důležitý byl opravdu samotný začátek utkání, kdy jsme se dostali do výrazného vedení,“ připouští asistent trenéra Jandače Milan Černý.


Za druhý klíčový moment utkání označil fakt, že se hostům za stavu 3:1 nepodařilo dát kontaktní gól. „Branku na 4:1 jsme dali my. Přehlédnout nelze ani několik výborných zákroků Romana Turka v brance, který nás podržel v momentech, kdy jsme to potřebovali,“ pochválil zkušeného gólmana, jenž si drží skutečně stabilní formu.


Hosté z Plzně toho v Budvar aréně moc neukázali a trenér Jiří Kučera připustil, že soupeř vyhrál zcela zaslouženě. „První třetina byla z naší strany špatná. Dostali jsme tři rychlé góly. Musím uznat, že Budějovice byly lepší a přehrávaly nás. Bylo to znát především v osobních soubojích, které jsme prohrávali,“ ocenil mistr světa z Vídně v roce 1996 kvalitu soupeře.

Málek chtěl chytat

V plzeňské brance se nakonec objevil gólman číslo jedna Roman Málek, jenž předchozí utkání ve Vítkovicích musel kvůli zdravotním problémům vynechat. „Měl střevní potíže a k tomu problémy s třísly. Rozhodl se, že bude chytat, ale uvidíme, jak to bude v dalších zápasech,“ krčí Kučera rameny. Reprezentant Málek duel na jihu Čech ani nedochytal. Po pátém inkasovaném gólu ho nahradil Jarina.


Západočeši dostali dvakrát po sobě šest gólů. „Je to dost,“ připustil plzeňský kouč. „Ve Vítkovicích to z naší strany bylo ospalé, nehráli jsme dobře. V Budějovicích nás domácí přehráli. To musím uznat. Ale dvanáct gólů ve dvou zápasech je opravdu moc.“


Raritou zápasu byla čtyři vyloučení domácího štírka Štěpána Hřebejka. „On se vyskytuje v kontaktech a o puky bojuje. Byla to spíše shoda náhod a viděl bych v tom především jeho aktivitu, která byla možná v některých momentech přehnaná. Není to hráč, který by úmyslně fauloval. Nebylo to nic, co bychom museli nějak řešit,“ rozhodně Černý bojovníka ze svého týmu v žádném případě nezatratil.


Do reprezentační přestávky čekají hokejisty Mountfieldu ještě dva extraligové zápasy: již zítra se představí v Pardubicích a v nedělním dohrávaném duelu nastoupí v Liberci.