Udržet dlouhodobě takovou formu není úplně jednoduché. „Když se hraje každý druhý den, tak jsou tréninky spíše regenerační. Některé věci se dělat nedají, protože ti nejvíce vytížení hráči potřebují opravdu spíše regenerovat, než se věnovat na tréninku náročnějším věcem,“ vysvětluje asistent trenéra Milan Černý. „Jiné je to pochopitelně v běžném týdnu, kdy se hraje jen v pátek a v neděli. Základ fyzické přípravy je položený v létě,“ míní. „A věřím, že to se projeví ještě více v závěru sezony, kdy se bude hrát play off,“ sází trenéři na kvalitní přípravu v letním období.

Dobrá forma

Formu má mužstvo v těchto dnech skutečně dobrou. Trenéři ale přesto nemohou být asi nikdy na sto procent spokojeni. „I po výhře 6:2 jsme našli na naší hře nějaké chyby. S výsledky jsme ale samozřejmě spokojeni. Důležité je vyhrávat, což se nám teď daří. Ruku v ruce s tím jde i kvalitní herní projev,“ tvrdí.


V pátek hraje Mountfield v Pardubicích. „Chtěli bychom tři body, za určitých okolností by mohly být dobré i dva, ale rozhodně tam nejedeme prohrát,“ má jasno.


Pardubičtí byli před sezonou pasováni na prakticky největšího favorita na titul. Zůstávají ale opravdu daleko za očekáváním. „Psychická pohoda a sebedůvěra by měly být na naší straně,“ je přesvědčen.


V Pardubicích došlo k výměně na postu trenéra. Miloše Říhu vystřídal Jiří Šejba. „Obecně platí, že výměna trenéra je ta nejjednodušší věc, kterou lze při špatných výsledcích udělat. Může to prospět psychice týmu. Konkrétní problémy Pardubic ale neznám,“ nechce se příliš zabývat pardubickými problémy.
Kvůli potížím se zády vynechala poslední utkání největší pardubická hvězda Petr Sýkora. „Myslím, že hrát bude. Naši kluci ho ale dobře znají. Má svou kvalitu a dává góly, i když se jeho mužstvu nedaří. Hráli jsme s nimi loni play off a dobře ho známe. Je třeba zachytit jeho přímý tah na branku. Známe ho a bude záležet už jen na tom, jak se s ním vypořádáme.“

Kompletní kádr

Trenéři Jandač a Černý budou mít k dispozici kompletní kádr. O postu brankáře asistent hovořit nechtěl, ale podle mínění naší redakce se do branky dnes postaví opět zkušený Roman Turek.


Dnes hraje Mountfield v Pardubicích, v neděli v Liberci a pak následuje reprezentační přestávka, kterou vyplní přátelské utkání se Slovenskem v Praze a Channel One Cup v Moskvě. Po ní se Jihočeši představí na domácím ledě ve středu 19. prosince, kdy na domácím ledě přivítají mimořádně až od 19 hodin Zlín. Důvodem je termínová kolize s volejbalovou Ligou mistrů.