Jihočechům tak skončila série šesti tříbodových vítězství v řadě. Oproti našemu předpokladu se v brance hostí objevil místo Turka Chábera a vedl si velice zdatně.

Přestože na východě Čech nevyhráli už dlouhých deset let, začali hosté velice sebevědomě a hrál se hokej nadprůměrné ligové úrovně. Ve 13. min. se také ujali vedení, když se střelou před obránce prosadil Šimánek a zaskočil Lašáka v pardubické brance. Brzy mohl vyrovnat Tvrdík, ale jeho střelu z prostoru mezi kruhy Chábera bravurně vyrazil.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji Pardubičtí a nakonec se ve 28. min. také dočkali vyrovnávacího gólu. Havíř zavezl kotouč do útočného pásma, z jeho přihrávky vypálil z voleje Pivko a jeho střela si našla cestu mezi Cháberovými betony do sítě. V polovině zápasu dosáhli domácí i druhého gólu, který však nemohl být uznán pro ofsajd.

V závěru druhého dějství Jihočeši přežili Jihočeši téměř minutovou přesilovku pět na tři, ale v úvodu třetí třetiny inkasovali druhý gól. Snopokovu střelu od modré Chábera jen vyrazil a Havíř bekhendem poslal domácí tým do vedení.

Inkasovaný gól vyburcoval Mountfield k mohutnému náporu. Nebezpečnou střelu Brabence zlikvidoval Lašák, Šimánek jen těsně minul jeho branku a obránce Novák trefil ve 45. minutě tyč. Tlak hostí byl skutečně drtivý a Pardubice se bránili jen za cenu zakázaných uvolnění. V 55. min. se Jihočeši zcela po zásluze dočkali vyrovnávacího gólu. Kůrkovo nahození od mantinelu vtipně tečoval do sítě Vak. V závěru zápasu ještě mohl rozhodnout domácí Tvrdík, ale Chábera předvedl bleskurychlou lapačku.

O zisku bodu navíc nerozhodlo ani prodloužení a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější Pardubičtí, za které proměnili Tvrdík a Blažek. Na straně soupeře uspěl pouze Hübl, Sailerovi bekhendová klička tentokrát nevyšla.

Fakta

Branky: 28. Pivko (Havíř), 41. Havíř (Snopek), rozhodující nájezd Blažek – 13. Šimánek (Hudec), 55. Vak (Kůrka). Rozhodčí: Kubeš – Guth, Rittich. Vyloučení: 8:11, navíc Toman 10 minut OT. Využití: 2:1. Diváků: 9214.

Pardubice: Lašák – Snopek, Havíř, Píša, Nikolov, Posmyk, Linhart, Kolář II – Sýkora, Rolinek, Pivko – Tvrdík, Pucher, Somík – Ondřej, Hlinka, Koukal – Bláha, Zohorna, Starý.

Mountfield Č. Budějovice: Chábera – Sičák, Frolo, Toman, Gřegořek, Vydarený, F. Novák – Kůrka, Hubl, Veselý – Hudec, Brabenec, Mertl – Hřebejk, Šimánek, Sailer – Květoň, Vak, Kotrla.