Nejvyšší soutěž má nyní mimořádně náročný program. Po nedělní cenné výhře v Plzni měli hráči konečně alespoň jeden den volno. „To bylo takové nutné minimum, ale uvítali jsme ho. Kluci odpočinek potřebovali,“ říká asistent trenéra Milan Černý.

Od úterního večera už mužstvo opět naplno trénuje. „Máme do pátku možnost něco natrénovat, což se jinak v tom plném zápasovém zatížení nedá,“ dodává asistent.

Páteční duel v Pardubicích bude hodně náročný. Domácí totiž byli před sezonou pasováni na jednoho z favoritů celé soutěže, ale nyní bojují alespoň o účast v předkole play off. „Mužstva, která bojují o play off, hrají se stejným zaujetím jako samotné vyřazovací boje. Musíme podat stoprocentní výkon, abychom byli úspěšní,“ má Černý jasno.

Právě v Pardubicích se hráčům od Černé věže většinou moc nedaří. Černý ale na podobné statistiky moc nedá. „Máme mužstvo, které nemusí mít obavy jet hrát a uspět kdekoliv. Nemáme žádnou deku z toho, že jedeme do Pardubic.“

Domácímu týmu by měl chybět zraněný kanonýr Petr Sýkora. „Je to gólový hráč s přednostmi, o kterých se ví. Už se nám mnohokrát stalo, že se proti nám mužstva bez své hvězdy semkla a narostla jim křídla. Za žádnou výhodu to nepovažujeme,“ tvrdí Černý.

Jihočechy čeká náročný víkend také z hlediska cestování. Dnes i v neděli mužstvo pojede až v den zápasu. „Cestování příjemné není, ale na druhou stranu už jsou na to kluci zvyklí. Když není nějaká kalamita, tak jezdíme většinou v den zápasu. Při tak náročném programu to ani jinak nejde. S cestou se určitě vypořádáme kvalitní rozcvičkou a soustředěním,“ ujišťuje.

Jandačův asistent nechce řešit, jaký bodový zisk by z náročného víkendu bral. „Každý zápas se budeme snažit vyhrát. Podle vývoje někdy může být třeba bod ziskem nebo ztrátou, ale prvotním cílem zůstává jednoznačně vítězství,“ tvrdí.

Vítěz základní části extraligy letos poprvé bude mít zajištěn postup do Ligy mistrů. To se zatím v šatně příliš neřeší. „Vnímáme to, ale zatím se tím nějak extra nezabýváme. Chceme uspět v základní části i následném play off. Co bude potom, to je zatím daleko,“ míní. „Bez ohledu na Ligu mistrů má vítězství v základní části svou váhu. Je to dlouhodobá soutěž a minimalizuje se zde prvek náhody. Motivace to pro nás v každém případě je.“
Do Pardubic dnes mužstvo odjede v kompletním složení. Po zranění se do sestavy vrací i obránce Sičák.