Jak jste prožili v kabině prvních několik minut, když jste čekali na výsledek zápasu ve Vítkovicích?
Seděli jsme a čekali. Nikdo ale nemohl čekat, že když to bylo pořád 0:0, tak Vítkovice najednou rozhodnou. To jsme všichni věděli.

Sledovali jste zbytek zápasu z Vítkovic v televizi?
Několik kluků se dívalo. Já osobně jsem to nesledoval. To nemělo smysl. Vítkovice si tam koply vlastní gól. Ale neviděl jsem to, takže to nemohu ani nijak komentovat.

Mohli jste být spokojeni alespoň s vlastním výsledkem, když jste dokázali otočit vedení Liberce 3:1?
Spokojenost sice byla, ale také jsme věděli, jak se vyvíjí zápas v Třinci a že potřebujeme vyhrát o tři góly. Spokojenost byla, ale jenom poloviční. Jediné pozitivum je, že teď máme na Mladou Boleslav náskok dvanácti bodů. Ale to není nic, co by nás mohlo uspokojovat.

Mysleli jste v průběhu zápasu na to, že je třeba na play off vyhrát třígólovým rozdílem?
Na rovinu říkám, že jsem dopředu ani nevěděl, o kolik gólů musíme vyhrát. Po druhé třetině trenér přišel s tím, že by bylo třeba vyhrát o tři góly. Liberec ale není mužstvo ze třetí ligy, abychom mu během třetiny nasázeli třeba čtyři góly.

V polovině zápasu jste prohrávali 1:3 a váš výkon byl hodně křečovitý. Byla na vás znát taková nervozita?
Ze začátku to nebylo ono a hulákali jsme na sebe, ať už začneme hrát. Psychika dělá bohužel strašně moc a u nás to byla až sedmdesát procent výkonu. Potom to není jednoduché.

Předkolo play off vám uniklo jenom vinou horšího skóre. Mrzí to moc?
Nebylo to poslední kolo, které rozhodlo o tom, že nejsme v play off. Před reprezentační pauzou jsme se dostali do hry šňůrou vítězných zápasů. Pokud bychom ji potvrdili doma se Zlínem nebo v Boleslavi, tak jsme tam byli v klidu. S Libercem jsme sice otočili zápas, ale stejně jsme věděli, že Třinec vyhraje, takže to bylo o ničem.

Kde se podle vás sezona lámala ve váš neprospěch?
Lámala se hned na začátku. Rozjeli jsme ji úplně katastrofálně. Dlouho se s tím nic nedělalo a takhle to dopadlo. Člověk, který nás trénoval (Ernest Bokroš – pozn. red.), nemluvil o ničem jiném než o finále. Jak vyhrajeme sedmý zápas semifinále a potom finále, finále a zase finále. Pořád jsme slyšeli jenom finále a nikdo se nepozastavil nad tíím, jak se do toho finále dostat. Alespoň on určitě ne.

Radikální řez měl podle vás přijít dřív?
Samozřejmě.

Nyní vás čeká play out, což je věc, kterou budějovický hokej ještě nepoznal.
Nepoznal.To je pravda Play out se ale hraje teprve druhý rok, takže to budou hrát všichni poprvé. Je to dvanáct zápasů v průběhu jednoho měsíce, ve kterých je třeba získat nějaké body, aby z toho nebyl ještě nějaký větší průšvih.