A první rok českého angažmá mu vyšel. „V kategorii dorostu jsme s jeho výkonností byli spokojeni,“ potvrzuje asistent trenéra Václav Červený. „Odchytal za nás většinu extraligových utkání a spokojenost s ním byla i v reprezentaci Slovinska do 17 let,“ konstatuje Červený, jenž na jihu Čech vzal Petrova pod ochranná křídla.


Po sezoně však Slovinec přešel do juniorky, kde měl krýt záda Klestilovi.

V juniorce zlom

„Podle mého názoru roli náhradníka nezvládl,“ myslí si asistent Červený. „Přestal na sobě pracovat, trenéři nebyli s jeho přístupem rozhodně spokojeni. Vystala proto otázka, jestli je efektivní, aby v juniorce pokračoval, když v této sezoně nemá šanci probojovat se na místo jedničky,“ vysvětluje Václav Červený otazníky kolem mladého brankáře.


Přestože vysedával na střídačce, pozvánka na přípravný kemp Slovinska „18“ před MS skupiny B ho neminula.


„Do reprezentace je Petrov nominován jako první brankář, napevno tam s ním počítají. Po vzájemné dohodě jsme se rozhodli, že bude lepší, když zbytek sezony i přípravu na mistrovstvství absolvuje v Jesenici, kde bude pravidelně chytat,“ říká Václav Červený.


Nad Petrovem předčasně neláme hůl. „Počkáme si, jak mu to půjde dál, jakou bude mít výkonnost na šampionátu, kde budou hrát i Češi,“ uzavírá dlouholetý trenér mládeže.