Bylo to jejich páté vítězství v řadě a vedoucí Slavii, která má ale o zápas navíc, se přiblížili na rozdíl jediného gólu. Výborný brankář Turek si na své konto připsal již pátou letošní nulu.


Po trochu opatrnější první třetině domácí rozhodli o svém vítězství třemi góly ve druhém dějství. „V první třetině to z naší strany nebylo úplně ono. Nedokázali jsme se prosadit. Chyběl nám patřičný pohyb a soupeř nás do ničeho moc nepouštěl. Ve druhé třetině se naše hra hodně zlepšila. Dokázali jsme si vytvořit tlak a proměnit přesilovky,“ označuje trenér vítězů Josef Jandač klíčový moment zápasu.


V závěrečném dějství už si Mountfield cennou výhru pohlídal. „Když jsme odskočili na tři góly, tak už jsme si to skutečně pohlídali. Za vítězství jsme moc rádi,“ přiznal.


Slavia neodehrála v Budvar aréně špatný zápas, ale soupeř byl tentokrát nad její síly. „Byl to divácky atraktivní zápas s řadou šancí na obou stranách. Ale nedokázali jsme dát gól a navíc jsme se vyfaulovali, což soupeř dokázal v přesilovkách potrestat. Neodehráli jsme však špatné utkání. Škoda, že jsme nedali gól,“ řekl po utkání asistent trenéra Slavie Jiří Kalous.

Kvalita v brance

Přestože v pátek vychytal v Karlových Varech Chábera nulu, nastoupil v brance Jihočechů opět Roman Turek a vedl si skutečně excelentně. „O nominaci Romana Turka bylo rozhodnuto už dopředu. Chábera podal ve Varech výborný výkon, ale na utkání byl už dopředu nominovaný Eda Turek. To bylo dané dopředu. Jsem rád, že máme takovouhle vyrovnanou brankářskou dvojici,“ řeší trenér Jandač příjemné starosti, koho z dvojice vyrovnaných a kvalitních gólmanů nasadit do zápasu.


V závěru zápasu potěšila kromě tříbodového vítězství také vítězná bitka domácího Kamila Brabence se slávistou Žižkou. „Byl to normální střet a popasovali se. Tomáš Žižka už byl hodně vyždímaný. Hodně toho odehrál a říkal, že neměl dost sil. Jinak to mohl být zajímavější souboj. Domácí hráč měl navrch,“ očividně nerad připustil Kalous.

Bitka se líbila

Také Jandač považoval bitku za zpestření zápasu. „Diváci se pobavili. Překvapilo mne, že si takhle poradil právě Kamil Brabenec, který není žádný bitkař, a Žižku poslal rychle na zem. Podle nejnovějšího trendu rozhodčí nebudou do férových bitek jednoho proti jednomu zasahovat,“ doplnil novinku z nedávného semináře rozhodčích.


Dobrou formu dostane Mountfield možnost potvrdit už v úterý, kdy ve 28. kole extraligy přivítá Lasselsberger Plzeň. Začátek zápasu je v 17.30.