Ve žlutém trikotu lídra extraligového pelotonu také pojedou zítra k utkání 41. kola do Plzně.

Se Slavií se hrává tradičně kvalitní hokej a nejinak tomu bylo i tentokrát. „Hrál se rušný hokej se šancemi na obou stranách. Dvakrát jsme dotahovali náskok soupeře a v závěru jsme měli štěstí, že jsme neinkasovali. Bodu z ledu lídra si ceníme,“ uvedl na pozápasové tiskovce asistent trenéra Slavie Jiří Kalous.

Domácí trenér Josef Jandač věřil v tříbodový zisk. „Chtěli jsme vyhrát v základní hrací době. Věděli jsme, že Slavia momentálně není v optimálním rozpoložení a má za sebou náročný program,“ posteskl si. „Mužstva spolu hrála dvě série v play off a dobře se znají, takže utkání bylo hodně svázané taktikou. Mrzí mne dvě individuální chyby, po kterých jsme inkasovali. Soupeř tak nemusel otevřít hru a nedostávali jsme se do tolika šancí,“ řekl k průběhu zápasu.

Smutným hrdinou zápasu se mohl stát domácí obránce Filip Novák. V závěru zápasu za stavu 2:2 totiž trefil vyhozeným kotoučem multifunkční kostku nad ledem a poslal svůj tým na více než minutu do tří. „Úplně jsem zapomněl, že za trefení kostky se dávají dvě minuty. Tohle pravidlo nechci komentovat. Eda Turek nás naštěstí podržel a kluci odehráli to oslabení velice obětavě. Naštěstí to dobře dopadlo,“ s úlevou konstatuje Novák.
Po pěti neúspěších Jihočeši letos poprvé vyhráli na samostatné nájezdy. „Za to jsem rád,“ připustil Jandač.

Hrdinou penaltového rozstřelu se stal Jiří Šimánek, který proměnil oba své pokusy. Předtím dvakrát svůj nájezd ve druhé sérii neproměnil. „Neradil jsem mu, jak to má udělat. Tím bych ho hrozně svázal. Po první sérii jsem se zeptal na střídačce, kdo chce jet. Mužstvo řeklo, že Šimi. A když jsem odpověděl, že druhý gól nedal, tak mi řekli, že teď dá. Víceméně si to určili sami,“ připouští trenér.

Nyní čekají Mountfield tři zápasy na ledě soupeře. V neděli nastoupí v Plzni, v pátek v Pardubicích a za týden v neděli ve Zlíně. Na západ Čech už odcestuje po třízápasové pauze útočník Hřebejk, do sestavy se vrací i obránce Sičák, jenž proti Slavii nehrál kvůli svalovým potížím. Doma se Jihočeši představí zase až v úterý 22. ledna proti Ústí nad Labem.