Jihočeši vytěžili z výborného vstupu do utkání. Už ve čtvrté minutě totiž vedli 2:0. „Dobrý vstup do utkání byl naším prvořadým cílem a ten se nám také podařilo nadmíru splnit,“ pochvaloval si asistent trenéra Milan Černý

Třetí gól mohl přidat ještě v první třetině z trestného střílení Šimánek. Hrdina penaltového rozstřelu z televizního duelu se Slavií však tentokrát se svým oblíbeným bekhendovým blafákem neuspěl. „Po bitvě je každý generálem. Jirka si věřil, ale možná měl zvolit něco jiného ze svého repertoáru, protože umí i jiné blafáky. Že jel on, bylo logickým vyústěním. Při nájezdu je ve výhodě vždycky gólman. I když nedal, tak jsme byli přesvědčeni, že nás to body stát nebude,“ nic trenéři osvědčenému exekutorovi nevyčítali.

Za stavu 2:0 pro hosty si Plzeň vytvořila několik dobrých šancí, ale bez gólového efektu. „Důležitá byla naše třetí branka, protože soupeř byl pořád aktivní a neměli jsme nic jistého,“ uvědomoval si asistent.

Precizní obrana

Hosté hráli precizně v obraně a nevynechali jedinou možnost k nebezpečným výpadům. „Podali jsme dobrý taktický a disciplinovaný výkon vyšperkovaný Romanem Turkem v brance. Zahráli jsme opravdu dobře, dali jsme i pěkné góly a jsou to pro nás důležité tři body,“ liboval si.

Plzeňský trenér Jiří Kučera označil za klíčový moment zápasu začátek utkání. „Od čtvrté minuty jsme prohrávali o dva góly. Pak se sice hra vyrovnala a ve druhé třetině jsme měli obrovské šance, ale Eda Turek nás vychytal. Budějovice jsou první a mají kvalitního gólmana. Tak to má být,“ složil poklonu svému spoluhráči ze zlatého mistrovství světa ve Vídni v roce 1996.

Kučeru značně rozhořčil fakt, že rozhodčí v úvodu třetí třetiny poslal jeho tým do tří a právě ve dvojnásobné přesilovce padla třetí branka hostí. „Kdybychom hráli venku, tak to beru. To je normální. Takhle je to hodně husté a nestalo se nám to poprvé,“ spravedlivě se rozhořčil a divil plzeňský lodivod.

Divili se však také všichni přítomní na pozápasové tiskovce, protože na nepřízeň rozhodčích si mohli stěžovat spíše Jihočeši, kterým nebyly ve druhé třetině uznány dva na první pohled regulérní góly. „Pokud si domácí stěžovali na dvě přísná vyloučení, tak my si opravdu můžeme stěžovat na dva regulérní góly, které nám nebyly uznány,“ upřímně se Černý zasmál.

V prvním případě se rozhodčí ukvapil, necitlivě neponechal výhodu a odpískal plzeňský faul, přestože kotouč kontroloval soupeř a záhy také skóroval. Podruhé zase viděl teč vysokou holí, aniž by si vyžádal konzultaci u videa.

Hokejové prostředí je v Plzni hodně bouřlivé a vzhledem k rozhodčímu i soupeři až nenávistné. Černý ví, o čem je řeč, protože na západě Čech ještě jako hráč prožil dvě sezony. „Lidi tady na hokej chodí a fandí svému týmu, i když se nedaří. Pokud vytváří na rozhodčího tlak jenom publikum, tak je to v pořádku,“ má stále rád plzeňské fanoušky.

Do sestavy hostí se po zranění vrátil útočník Hřebejk a opět odvedl své obvyklé penzum práce. Naopak stále ještě chyběl obránce Sičák. „Jsme rádi, že jsme v situaci, kdy ho nemusíme za každou cenu tlačit do zápasu, který by zvládl třeba se sebezapřením. Potřebujeme ho zdravého,“ tvrdí.