Jako uragán

Domácí nastoupili v kompletním složení s Turkem v brance, do plzeňské klece se vrátil uzdravený Málek. Pět vítězství v řadě dostalo domácí do mimořádné pohody a do zápasu vtrhli jako uragán.

Již ve 3. min. vyzkoušel Málka v dobré pozici Kotrla a o minutu později tentýž hráč zakouzlil za brankou, obelstil i plzeňského gólmana a Jihočeši vedli.V 9. min. to bylo už 2:0. První přesilovku zápasu Mountfield zužitkoval krásnou akcí, na jejímž konci Hudec přenechal zadovkou kotouč Brabencovi a ten z ideální pozice po ledě prostřelil Málka podruhé. V 11. min. trefil Toman tyč, Gřegořkovo nahození plzeňská obrana jen zblokovala a proti Kůrkově bekhendu už byl reprezentační gólman v dresu Plzně bezmocný. Hosté byli jako boxer po těžkém k.o. a vybrali si oddechový čas. V 16. min. při vlastní přesilovce chyboval Toman a Vampola ze sóla snížil na 3:1. Ale byla to plzeňská labutí píseň. Hned za minutu totiž Hudec rovněž bekhendem překvapil Málka a vrátil svému týmu opět třígólový náskok.

I pro diváky

Ve druhé třetině hráli domácí pod dojmem náskoku hrát více pro diváky a malinko zapomínali na zadní vrátka.

Turek musel likvidovat velkou šanci Šindela a při bombě Fabuše v přesilovce mu pomohla tyč. Šancí na plzeňské straně začalo pozvolna přibývat. V oslabení se sám na Turka řítil Důras, ale v zakončení zcela propadl. Ve 35. min. ale přišel uklidňující pátý gól. Hübl našel přesnou přihrávkou Kůrku a ten střelou z první vyhnal Málka z plzeňské branky. Za stavu 5:1 ho nahradil Jarina. Do druhé sirény ještě rozezvučel tyč Turkovy klece bombou Cartelli.
Závěrečné dějství už připomínalo exhibici v pohodě hrajících domácích. Ve 42. min. poprvé inkasoval také Jarina, když ho v přesilovce překonal svým druhým gólem Brabenec. Kůrka poté nastřelil tyč a série přesilovek hosté přežili bez úhony jen s maximální dávkou štěstí.

V závěru už si domácí tým mohl vychutnávat zasloužené ovace publika a nic na tom nemohl změnit ani Divíškův gól na 6:2 v samotném závěru.

Hlasy trenérů z Budvar arény

Jiří Kučera (Plzeň): „Odehráli jsme špatně první třetinu, kdy jsme dostali tři rychlé góly. Budějovice byly lepší. Přehrávaly nás především v osobních soubojích.“

Milan Černý (Mountfield Č. Budějovice):
„Důležitý byl náš vydařený vstup do utkání, kdy jsme se dostali do výrazného vedení. Pomohlo nám, že jsme za stavu 4:1 nepustili Plzeň do kontaktu. Mohli jsme přidat ještě nějaké góly z přesilovek. V řadě momentů nás podržel Roman Turek v brance.“