Na rodném jihu by se podle svých slov mohl objevit už tento týden. „Ano, je to pravda, vracím se,“ vzkázal přes oceán juniorský útočník, jenž působí v celku Erie Otters.


Na konci loňské sezony figuroval v širší nominaci České republiky pro MS „18“, ze které později vypadl. V létě pak trénoval s budějovickou juniorkou a nikterak se netajil tím, že chce v zámořské OHL působit i nadále, ačkoli nastupuje za nejslabší tým soutěže.
V poslední době změnil názor. „Je to hlavně kvůli tomu, že jsme poslední, a je to už druhým rokem,“ říká rozmrzelý Polodna. „Všichni si mysleli, že letos budeme bojovat o play off, ale je to úplně stejné jako loni,“ posteskl si.


Junioři Erie uzavírají tabulku nejen své divize, ale celé Ontario Hockey league . . .
Úvahy, zda své působení mezi Otters neukončit, prý Jihočecha poprvé přepadly před měsícem. „Jenže vyměnili trenéra, tak jsem čekal, co bude. Ale nic se nezměnilo . . .“


V úvahu připadal i přestup do jiného týmu. „Měl jsem možnost nechat se vyměnit, ale raději jsem se rozhodl pro návrat,“ tvrdí Stanislav Polodna.

Čeká na gól

V loňské sezoně jako nováček odehrál za Erie 63 zápasů, dal 10 branek a na 21 přihrál. Letos si zatím připsal 21 startů, měl 4 asistence, ale na vstřelený gól čekal marně.


A svou produktivitu už za mořem s velkou pravděpodobností nevylepší, protože každým dnem by se mohl objevit v HC České Budějovice.


„Vážně nevím, kdy přiletím, protože nastaly problémy s letenkami; prý mi je platit nebudou. Tak se to teď řeší. Doufám, že bych v tomto týdnu mohl být v Čechách, ale záleží na tom, jak rychle se zástupci klubu dohodnou s mým agentem,“ uzavírá Polodna, jenž by se brzy mohl stát vítanou posilou extraligové juniorky.


Definitivně ale realizační tým uvěří, až se forvard objeví ve dveřích kabiny.