Energetici na svého soupeře vlétli jako uragán. Než se stačil Jakub Kovář v brance Jihočechů rozkoukat, tak se na něj řítil v šesté minutě osamocený Petr Kumstát, ale ten ještě neuspěl. Za další tři minuty se ke střele dostal Lukáš Pech a ten se již nemýlil. Karlovy Vary byly hladové a velmi na Kováře dotíraly. Za další tři minuty si ochozy na zimním stadionu v Rybářích zakřičely gól podruhé. To na modré napřáhl Jakub Grof a vymetl pavučinku v horním růžku branky nad kovářovou lapačkou. Ale to ještě nebyl konec. Za další tři minuty se k odraženému kotouči dostal Milan Procházka a nekompromisně zavěsil.

Ve druhém dějství se hra vyrovnala. Energetici zvolnili a Mountfield začal dotírat. Ve třiadvacáté minutě se poroučel k trestoměřičům Prošek. Jenže dvojce Veselý – Duda ho povolala nazpět. Druhý jmenovaný se dokázal uvolnit a střelec Ondřej Veselý, který se v loňském semifinále play off s Energií také dokázal střelecky prosadit, nemýlil. Další minuty zápasu probíhaly v relativním klidu. Nejvíce se bojovalo ve středním pásmu. Za zmínku stojí pouze situace ze 31. minuty. To se před Mensatorem zjevil Poživil a došlo ke kontaktu. Karlovaráci se na urostlého obránce Mountfieldu vrhli jako supi, ale ten se ihned začal omlouvat, že tato srážka byla neúmyslná. Přesto se ještě jednou skóre do druhé sirény měnilo. Vítězslav Bílek po nahrávce Michala Dobrotě rozvlnil sít potřetí.

Jestli si někdo myslel, že zápas bude nabírat na obrátkách, a že poteče krev, šeredně se spletl. Hra se uklidnila a šancí bylo pramálo. Až ve 51. minutě poslal Jindřich Kotrla do samostatného úniku Tomáše Kůrku a ten přesnou ranou k tyči nedal Mensatorovi šanci. Jihočeši se poté vrhli do útoku, ale branku už dát nedokázali. Dvě vteřiny před závěrečnou sirénou se do listiny střelců ještě zapsal podruhé Vítězslav Bílek.

Branky: 9. Pech (Procházka), 12. Grof, 15. Procházka, 37. Bílek (Dobroň), 60. Bílek (Řezníček) – 24. Veselý (Vak), 51. Kůrka (Kotrla). Vyloučení: 5:6. Mountfield: Kovář – Vydarený, Mucha, Gřegořek, Macháček, Toman, Poživil, Frolo, Havran – Kotrla, Vak, Kůrka – Sailer, Šimánek, Hudec – Veselý, Huml, Duda – Květoň, Mertl, Gulaš – Kuchejda, Polodna. Trenéři Bokroš a Tlačil.

Trenér HC Mountfield Ernest Bokroš nedělal z porážky v úvodním duelu sezony žádnou tragédii: „Bylo vidět, že se jedná o první utkání sezony. Na druhou stranu měl zápas z obou stran vysoké tempo. Bohužel první třetinu jsme odehráli, jako bychom právě vystoupili z autobusu. Potom jsme hru srovnali a další dvě třetiny byly vyrovnané. Poslední gól jsme dostali dvě vteřiny před koncem, kdy už jsme hráli hop nebo trop. Hra ještě nebyla srovnaná. Mě osobně potěšil výkon brankáře Kováře."