„Domluvili jsme se, že jméno klubu zatím nebudu prozrazovat,“ vysvětluje.


Rob měl platnou smlouvu ve Vsetíně, kde ale hokej za dobře známých okolností pro letošek skončil. „Letos žádnou soutěž hrát nebudou a pro příští sezonu chtějí ve Vsetíně jednat o koupi první ligy. Je to ale spíše takové jejich přání,“ míní zkušený útočník.


Ve Vsetíně hráčům vyrovnali dluhy za minulou sezonu. „Klub má ale vůči nám dluh za čtyři měsíce od začátku května, kdy nám neplatil. Měli jsme platné smlouvy, ale čekalo se, jak se vyřeší případ vyloučení Vsetína z extraligy. Věřili jsme, že to dopadne kladně a peníze dostaneme před sezonou. Teď už tomu moc nevěřím a pokud bych dostal půlku, tak budu rád,“ nedělá si vůbec žádné iluze.


Rob se tak musel poohlížet po jiném angažmá. „Dobře to vypadalo s německým Landshutem a také ve Vítkovicích, kde jsem už byl domluven s trenérem Fryčerem,“ vrací se do nedávné minulosti.


Reálně zvažoval také možnost odejít na Slovensko do extraligové Nitry, kde působí čeští trenéři Vlach s Nelibou. „Nakonec se mi Slovensko zdálo jako trochu moc velký risk,“ vysvětluje, proč nakonec na slovenskou možnost nekývl.


Podepsal tak smlouvu s již zmíněným extraligovým klubem. „Dohodli jsme se, že půjdu na tříměsíční hostování do prvoligové Komety Brno a potom se podle dohody obou klubů zřejmě vrátím do extraligy,“ naznačuje, jak by se situace měla vyvíjet.


V Brně včera poprvé trénoval. Zítřejší zápas v Třebíči možná ještě vynechá. „Měl jsme tréninkový výpadek. Uvidím, jak se budu cítit,“ uvádí. V sobotu doma s Prostějovem by ale rozhodně hrát měl.


Kometa se netají ambicemi na postup do extraligy. „Mužstvo je tady kvalitní,“ tvrdí Rob a jmenuje trenéra Čadu a nové spoluhráče Baruse, Vostřáka, Gýnnu, Hronka či Dlouhého. „Postup by určitě nemusel být nereálným cílem,“ věří.