Po bezbrankové první třetině rozhodly tři góly domácích ve druhém dějství. „Oba týmy začaly opatrně. Hrálo se o první místo a důležitost utkání tak byla pro oba týmy velká,“ vysvětluje pozvolnější rozjezd zápasu. „Nějaké šance jsme měli a soupeře jsme k ničemu moc nepustili.“


Druhou třetinu už Jihočeši opanovali. „Dali jsme góly a tím se utkání zlomilo. Ve třetí třetině jsme hráli velice dobře a bez větších potíží jsme si vítězství pohlídali,“ stručně zhodnotil povedené utkání.


Duel druhého s prvním opět vyprodal Budvar arénu a hrál se kvalitní hokej. „Hrál první s druhým a navíc jsme hráli proti Slavii, což bývají vždycky vyhecované zápasy. Pro nás je to takové derby a ani se Spartou nebývají zápasy tak vyhecované jako se Slavií. Dvakrát jsme s nimi hráli play off. Jednou jsme postoupili my, jednou oni. Zápasy mívají velký náboj a stejně to berou i kluci ze Slavie,“ zdůrazňuje.


Ve 28. minutě právě Sailer střelou z úhlu zaskočil mladíka Furcha v brance Slavie a otevřel skóre. „Brankář šel v první chvíli po zblokované střele Rendy Vydareného. Já už jsem to neměl tak složité. Gólman byl v protipohybu a dával jsem mu to na bližší tyč,“ popisuje svůj vítězný gól.


Branku mohl vsítit už v první třetině, ale v přesilovce pět na tři před odkrytou brankou selhal. „Nechtěl jsem střílet do prázdné branky. Nahrával jsem ještě Viktoru Hüblovi na zadní tyč. Gólman ani nevěděl, jak sebral puk do lapačky,“ vysvětluje.


Právě mladý Svobodův náhradník Furch podal v brance Slavie velice dobrý výkon. „My většinou z náhradního brankáře uděláme gólmana do národního týmu. Pro nás je spíše nevýhoda, když někdo nepřijede s prvním brankářem. Tentokrát jsme naštěstí nějaké góly dali,“ konstatuje.