Svůj trejd bere i s odstupem času jako hotovou věc. „Týmu se nedařilo ani zdaleka tak, jak jsme si všichni představovali. V takové situaci musí s trejdem počítat každý. Je ale fakt, že v první chvíli to byla rána,“ přece jen připustí.


V Karlových Varech je na hostování do konce sezony. „Já osobně jsem v novém klubu spokojen. Ve Varech je dobrá parta a všechno funguje, takže žádný problém. Trenéra Palečka navíc znám ještě z Liberce, takže to je také v pohodě,“ pochvaluje si.


Právě proti Karlovým Varům odehrál v loňské sezoně Mountfield v play off nesmlouvavou sedmizápasovou bitvu se šťastným koncem pro Západočechy. „Bavili jsme se o tom spíše ve srandě. Nijak moc jsme to nerozebírali. Přece jen už je rozběhnutá další sezona a hraje se hodně zápasů,“ vysvětluje.
Zatímco loni si Energie zahrála poprvé v historii klubu extraligové finále, letos její výsledky v úvodu sezony zůstávaly trochu za očekáváním. „Loni dosáhly Vary parádního výsledku. Mužstvo se prakticky nezměnilo, přesto mu začátek sezony nevyšel ideálně. Postupně se ale začínáme zvedat a stoupáme výš. Tabulka extraligy je ale strašně vyrovnaná,“ dobře si uvědomuje.


V Karlových Varech se buduje moderní hokejová aréna. Ta ale bude otevřena až na jaře a zatím se extraliga stále hraje ve staré a hodně studené hale. „Kluci mě v kabině upozorňovali, že až přijdou mrazy, tak bude na dopoledních trénincích pořádná zima,“ směje se Sailer. „Když jsem s hokejem začínal, tak jsem zažil také leccos. A starý zimák v Budějovicích před rekonstrukcí, to bylo úplně stejné,“ mávne rukou.


Třiatřicetiletý hokejista bydlí ve svém novém působišti v řadovém domku. „Klub mi dal několik tipů na bydlení a nakonec jsem si vybral tento domek v rodinné čtvrti. Mám v něm pronajaté celé horní patro. Je to kousek od golfového hřiště, takže spokojenost,“ chválí si.


Jediným problémem je, že doma na jihu musel zanechat manželku i s oběma dcerami. „Jinak to nešlo, protože starší dcera chodí v Budějovících do školy a mladší zase do školky. Když mám volno, tak jezdím domů za rodinou. Je to sice kus cesty, ale zatím to zvládáme v pohodě,“ tvrdí.


Nynínastoupí ve 25. kole extraligy proti svým bývalým spoluhráčům. „Vůbec jsem nepřemýšlel o tom, že bych nemohl hrát. Neměl by v tom být problém,“ není si vědom žádné dohody mezi kluby, že by nastoupit neměl.


Naposledy nastoupil proti Budějovicím před několika lety ve Slavii. „Samozřejmě to nebude úplně stejné jako jiné zápasy, ale přistupuji k tomu tak, že teď jsou mým zaměstnavatelem Karlovy Vary a budeme si chtít odvézt nějaké body,“ vzkazuje na jih.


Svým bývalým spoluhráčům prý před zápasem asi volat nebude. „Jinak jsme ale pořád v dobrém kontaktu. Především s Romanem Turkem. Jsme sousedi, a když je čas, chodíme i s rodinami na společné večeře. Voláme si ale i s dalšími kluky,“ ujišťuje, že dlouholeté klubové vazby rozhodně nezpřetrhal.