Češi nepředvedli ideální výkon, ale na slabého soupeře to stačilo. „Věděli jsme, že Dánové se proti nám budou chtít vytáhnout, a podle toho jejich hra vypadala,“ soudil Hanzal a dodal, že s Rusy to bude úplně jiný zápas. „Rusko tady má perfektní tým. Jít s nimi do utkání tak jako s Dány, nedopadlo by to dobře,“ uvedl před včerejším zápasem s Ruskem.

Máte za sebou první start na mistrovství světa. Jak se cítíte?
Jsem spokojen, protože jsme vyhráli. Navíc jsem udělali i body, takže mohu svou premiéru hodnotit kladně.

Nebyl jste před premiérovým zápasem s Dány nervózní?
Možná tak jedno dvě střídání, ale pak jsem to hodil za hlavu. Snažil jsem se hrát to, co umím, to znemaná svou hru. To, si myslím, se mi dařilo.

Na ledě jste se objevoval po boku spoluhráče z Phoenixu Radima Vrbaty a dalšího mladíka Tomáše Fleischmanna. Byl jste spokojen s tím, jak často se dostáváte do hry?
Prostoru jsem měl dost, za což jsem rád. Možná ještě něco víc uhrát v přesilovkách.

Dánové zejména v první třetině hodně kousali. To, že se rychle dostali do vedení a pak zvládli dlouho držet stav 2:2, je důkazem…
Věděli jsme, že Dánové mají mladý houževnatý tým a že budou hodně bruslit. Řekli jsme si, že budeme hrát v klidu a čekat na jejich chyby. Je začátek turnaje a mužstva mají dost sil. Dánové se proti nám chtěli vytáhnout a podle toho jejich hra vypadala.

Co jste si o přestávce říkali v kabině? Nebylo tam horko?
Vůbec ne. Řekli jsme si, že musíme hrát trpělivě svou hru a výsledek přijde. To se také potvrdilo. Kvalita byla jasně na naší straně.

Tomáš Zetek