„Není legrace zajistit všchno tak, aby to klapalo přesně podle plánu,“ usmíval se při „rychlopřesunu“ ze stadionu do kinosálu. Praktické ukázky totiž střídaly odborné teoretické výklady a přednášky znalců. Praxe se odehrávala na zimním stadionu, teorie v nedalekém kině Portyč.

Mazanec napočítal v hledišti okolo sto šedesáti trenérů. Přednášející byli z řad kormidelníků, kteří mají zkušenosti z NHL. „Poprvé jsem se setkal s českým hokejem prostřednictvím doktora Bukače,“ vzpomínal bývalý trenér rakouské reprezentace Ken Tyler, který je zakladatelem a bývalým ředitelem Hockey Institute v Montrealu. „My jsme se přijeli podělit s českými trenéry o naše zkušenosti,“ sdělil do připraveného mikrofonu Clement Jodoin, současný asistent kanadských juniorských mistrů světa. Jodoin, který byl jednou z nejsledovanějších osobností píseckého semináře, by měl nejbližších pár dní prožít i v Č. Budějovicích.

Účast

„Je to opravdu velmi dobrá věc,“ pochvaloval si manažer HC Mountfied Č. Budějovice Jaromír Látal. Radost měl i z účasti českých trenérů.

„Jsem ve výkonném výboru v trenérsko metodické komisi, i proto mám radost, že je tady spousta mládežnických trenérů, zastoupena je liga, ale i reprezentace.“ Připomněl, že pozornými posluchači byli asistenti trenéra Růžičky Josef Jandač a Ondřej Weissmann. „Tuto akci opravdu vnímáme jako velmi pozitivní,“ dodal českobudějovický Jaromír Látal.