Jindřichohradecký odchovanec od úvodních přípravných zápasů naznačuje, že by se měl stát výraznou posilou zadních řad HC Mountfield.


Úterní pohárová výhra nad Slavií Praha 2:1 ho velice potěšila. „Naše výkony se Slavií i předtím se Znojmem už byly podstatně lepší než v předcházejících zápasech venku, které jsme prohráli,“ pochvaloval si. „Pořád jsou tam ale věci, které by se daly dělat lépe,“ dobře si uvědomuje. „Do konce přípravného období to vyladíme, abychom byli na extraligu dobře připraveni,“ je přesvědčen v současné době jeden z klíčových hráčů týmu.


Většina hokejistů se netají názorem, že výsledky v přípravných utkáních nejsou zrovna až tak důležité. Sičák na to má však trochu odlišný názor. „Samozřejmě se jedná jenom o přípravu, ale i v té je třeba vyhrávat. Není dobré jít do sezony a mít na kontě hodně porážek,“ očividně je rád za každé vítězství. „Především pro psychiku mužstva by to nebylo dobré. Proto hrajeme každý zápas na vítězství.“


Se Slavií byl zápas specifický také z toho pohledu, že právě Pražané budou podle původního rozlosování prvním soupeřem Mountfieldu v novém ročníku extraligy (všechno se však může ještě změnit, pokud bude nakonec do nejvyšší soutěže znovu zařazen Vsetín). „Právě proto jsme chtěli vyhrát,“ přikyvuje. „Takhle si alespoň nebudou myslet, že nás budou nějak válcovat, až tam přijedeme,“ směje se.


Úterní duel odehrál již zkušený Sičák v obranné dvojici s juniorem Martinem Havranem, pro kterého se jednalo o premiéru v prvním týmu Mountfieldu. „Na to jsem zvyklý z Finska. Tam jsem hrával většinou také s mladými kluky. A všichni viděli, že nehrál vůbec špatně,“ pochválil zkušený bek svého mladého parťáka z obrany.


Již dnes nastoupí Jihočeši v dalším kole Tipsport Cupu proti dosud neporažené Plzni (17) a bude se hrát prakticky o první místo ve skupině. „V prvním utkání u nich hrála Plzeň určitě hůř než Slavia. Ta si myslím, že má velice dobrý tým. Výkon Plzně se mi ani zdaleka tolik nelíbil. Přišli jsme tam o vítězství až v závěru zápasu a jsem přesvědčen, že bychom je doma měli porazit,“ přivítal by Sičák další vítězství na kontě svého týmu.