Naposledy Jihočeši vyhráli nad Plzní s přehledem 6:2. „V první třetině jsme soupeře přehráli a vyhráli ji 4:1. To byl základ k celkovému vítězství. Ve druhé třetině to sice možná vypadalo, že měla Plzeň trošku tlak, ale musím přiznat, že jsme trochu povolili,“ připouští Sičák. „Za stavu 4:1 se tomu zase nedá až tak divit. Kdyby hosté snížili, tak bychom zase přidali,“ ujišťuje.


Domácí tým definitivně uklidnil gól na 5:1. „To je pravda, ale podle mého názoru bylo rozhodnuto už po první třetině,“ je přesvědčen.
Začátek utkání tentokrát vyšel Mountfieldu náramně. V minulých zápasech přitom právě úvodní pasáž zápasů nebyla nejsilnější zbraní týmu. „Nevím, čím to je. Povedlo se nám dát góly. V tom bych to viděl. Jakmile se podaří ten první gól dát, tak je pak všechno jednodušší,“ míní.


Gólů mohla Plzeň dostat ještě o hodně víc, ale třeba přesilovky pět na tři tentokrát vítězům vůbec nevycházely. „Přesilovka pět na tři nám vůbec nejde,“ připouští.

Každý bod dobrý

Nyní čeká Sičákův tým hodně náročný víkend. Dnes nastoupí v Pardubicích a v neděli v dohrávaném utkání v Liberci. Jihočeši sice odjíždějí posíleni šesti výhrami v řadě, ale nic jednoduchého je rozhodně nečeká. „Hezké by bylo přivézt šest bodů, ale dobrý bude asi každý bod. Uvidíme až na ledě. Pardubice se stále zlepšují a o Liberci je zbytečné hovořit. To je tým z čela tabulky,“ velmi dobře si uvědomuje.


Vladimír Sičák se v listopadu vrátil do reprezentace na Karjala Cupu ve Finsku. Nyní ho trenér Hadamczik povolal na přátelské utkání se Slovenskem v Praze a následný Channel One Cup v Moskvě. „Nominace mne potěšila. V Rusku jsem byl poprvé před dvěma roky, kde jsem debutoval v reprezentaci. Tehdy mi to vůbec nevyšlo,“ nerad vzpomíná na svou reprezentační premiéru. „Doufám, že tentokrát se mi bude dařit lépe,“ přeje si pro turnaj v Moskvě.


Možnost reprezentovat je jedna věc, ale únava z náročného programu je věcí druhou. „Musím přiznat, že jsem o tom přemýšlel. Kluci z Liberce prý dostanou volno v zápase proti Slovákům. Mně by se možná hodilo také. Pokud bych měl za týden odehrát čtyři zápasy, tak by to asi bylo dost. Ale to uvidíme, je to hlavně věc trenéra,“ nemůže se zbavit drobné obavy ze snad až příliš náročného programu.