Sváteční střelec

Téměř devět sezon totiž strávil v zahraničí. Loni se vrátil a teď se poprvé zapsal také mezi střelce. „Gól jsem dal už v létě v přípravě na turnaji v Německu v Drážďanech,“ hrdě hlásí a vzpomene si i na ten svůj vůbec první v nejvyšší soutěži. „To bylo v sedmnácti letech v Praze na Slavii,“ zapátrá v paměti.

Na Kladně v neděli vyrovnával na 1:1 a při pohledu z tribuny se zdálo, že to nebyl nějak extra složitý gól. „Michal Hudec nahrál puk za brankou Ivanu Humlovi. Můj útočník si mě moc nehlídal, tak jsem se rozjel k brance. Ivan udělal před brankou otočku a shodil brankáře a ještě jednoho domácího hráče. Puk se odrazil na moji levou stranu a dával jsem ho do prázdné branky,“ popsal sváteční střelec svou trefu.

První letošní gól pochopitelně znamená také příspěvek do týmové pokladničky. „To rozhodně,“ přikývne souhlasně Sičák. Kasu má teď v Mountfieldu na starosti Tomáš Frolo. Ten nahradil Petra Sailera, jenž byl vyměněn do Karlových Varů. Bývalý kapitán byl vyhlášený jako pokladník svou důsledností. „Frolič asi tak přísný nebude, ale penízky bude chtít taky,“ pousměje se.

Na Kladně drželi Jihočeši vyrovnaný stav až do závěrečné třetiny. Pak přišla série naprosto zbytečných vyloučení a výsledkem byla výhra Kladna 5:2. „Zdá se mi, že poslední tři zápasy jsme neodehráli špatně. Ale byli jsme zbytečně vylučováni, což zápas rozhodlo,“ přikývne. „Hrát proti Kladnu dvakrát ve třech, to je neomluvitelné.“

Sičák ani nežehrá na nějakou nepřízeň rozhodčích. „Radek Duda tvrdil, že tam sudí odpískal nějaké věci, které odpískat neměl. Těžko říct. Řekl bych, že se píská stejným metrem pro všechny, a pokud by podobné zákroky udělal soupeř, tak by byl také vyloučen,“ je Sičák přesvědčen. „Posledních deset minut, to už bylo opravdu špatné,“ je si vědom.

Poslední nevydařené utkání si mužstvo mezi sebou rozebralo. „Dospěli jsme k tomu, že příště už to bude lepší,“ vzkazuje věrným příznivcům českobudějovického hokeje.

Po výhře Znojma v úterní dohrávce v Pardubicích klesl Mountfield na poslední příčku tabulky. „Víme o tom. Ale jestli jste poslední nebo předposlední, to už je skoro jedno,“ mávne rukou. „Bodové rozdíly na konci tabulky jsou minimální. Když vyhrajeme několik zápasů, tak se to otočí,“ je přesvědčen.

Doslova děsivý vstup do sezony si Sičák nedokáže vysvětlit. „Loni jsme hráli na špici a přitom se mužstvo skoro nevyměnilo. Nevím, čím to je. Loni něco podobného potkalo Pardubice. Také hrály ze začátku špatně. Změny v kádru se u nás udělaly. Nevím, co by se ještě mělo udělat,“ těžko hledá recept na zlepšení aktuální situace. „Musíme se dát dohromady.“

Ve čtvrtek přivítá Mountfield v televizní předehrávce 20. kola soutěže Pardubice (17.05), na které se mu doma daří. „Z našeho prvního letošního zápasu v Pardubicích si pamatuji, že domácí hrozně rychle bruslili,“ všiml si. „Hráli opravdu dobře. Doma bychom je ale porazit mohli,“ míní.

Zápas přenáší přímým přenosem Česká televize. „Třeba to bude dobře. Slovan jsme porazili 5:2 také v televizi. Když je televizní zápas, tak se člověk vyhecuje ještě trochu více,“ usměje se.

Pardubice hrají v pěti dnech už třetí zápas a mohla by se na nich podepsat únava. „Pokud se v létě dobře trénuje, tak by tam únava být neměla. To podle mého nebude rozhodující faktor,“ myslí si.

V pardubickém dresu nepodává v poslední době zrovna ideální výkony slovenský gólman Lašák, jenž inkasuje dost laciné góly. „Mohl by nám pomoci jako Čechmánek s Třincem,“ doufá Sičák, že ani dnes nebude mít slovenský gólman svůj nejlepší den.