„První třetinu jsme dobře odbránili. Ve druhé jsme sice dostali rychlý gól, ale dvěma slepenými brankami jsme dokázali skóre otočit,“ vrací se k průběhu nedělního dramatického utkání.


Definitivně o vítězství Sparty rozhodl Netíkův gól na 2:3 ve třetí třetině. „Sparta hrála chytře. Čekala na naši chybu a dočkala se,“ posteskl si. „V závěru při power play, to už se hraje vabank.“


Jihočeši vyšli letos vůbec poprvé na domácím ledě bodově naprázdno. „To nás nijak nesvazovalo. Při zápase si na to nikdo ani nevzpomene,“ mávne rukou. „První domácí porážka by na nás neměla mít nějaký negativní vliv. Spíše nás vyburcuje k lepším výkonům,“ je přesvědčen.


Sičák byl na ledě při obou vstřelených gólech svého týmu. Svůj podíl na nich ale nijak nezveličuje. „Góly dali útočníci. My jako obránci jsme jenom byli na ledě,“ poznamená skromně. „Zásluhu na tom mají jenom oni.“


Reprezentační bek byl na ledě při gólech, které jeho tým dal, ale také při důležitém inkasovaném třetím gólu. „Renda Vydarený jel zpátky pro puk a já jsem si najížděl k levému mantinelu. On to zkusil rozehrát přes prostředek. Jirka Šimánek puk tečoval, sparťané ho zachytili a Netík jel prakticky sám na branku,“ popisuje zřejmě klíčový moment zápasu.


Sičák měl v minulých dnech náročný program, když absolvoval s českým národním týmem Karjala Cup ve Finsku. „Je fakt, že odpočinutý zrovna moc nejsem. Ale v týmu je pohoda. Žádný problém,“ tvrdí.


Tempo zápasu se nezdálo být tak velké, jako tomu v duelech se Spartou běžně bývá. S tím ale Sičák úplně nesouhlasí. „Jakmile jsem jel k mantinelu, tak jsem měl na zádech sparťana. Byl to velice namáhavý zápas a je škoda, že jsme nedosáhli alespoň na nějaký bod,“ lituje.


Na nějaké velké rozebírání porážky ale není čas. Již dnes totiž Mountfield bude hostit od 17.30 Znojmo. „Se Znojmem doma určitě vyhrajeme,“ ujišťuje před dnešním duelem Vladimír Sičák.