V nájezdech jste vyhráli letos poprvé. Bylo těžké Slavii pokořit?
Konečně jsme to prolomili. Už v minulých zápasech jsme dali v nájezdech dva góly, ale přesto jsme nevyhráli. Tentokrát to konečně vyšlo.

Oba góly jste dal bekhendovým blafákem. Věděl jste dopředu, že zopakujete stejnou kličku?
Chtěl jsem to udělat stejně i při druhém nájezdu v úterý proti Karlovým Varům. Bohužel mi tehdy puk na modré přeskočil a musel jsem jet do forhendu. Tentokrát byl led dobrý a měl jsem i štěstí. Adam Svoboda předtím moc nepoužíval hokejku, ale proti mě ji zrovna vystrčil, což byla moje výhoda. Radost byla veliká a dva body jsou důležité.

Zvolil byste i při případném třetím nájezdu stejnou kličku?
Určitě bych o tom uvažoval.

Zápas jste ale mohli rozhodnout už v normální hrací době.
Šance na to byly, i v prodloužení jsme hráli přesilovku, ale zvládli jsme to nakonec až na nájezdy.

Jinak se ale hrál pohledný a pro diváky určitě atraktivní hokej.
Bylo trošku znát, že se hrál už pátý zápas v deseti dnech. Tempo bylo trochu unavenější, ale nějaká síla ještě zbyla, takže myslím, že to nebyl špatný zápas. Hrál první s druhým, takže náboj mělo utkání obrovský.

Především v úvodu třetí třetiny vás Slavia zatlačila.
Problémy jsme si udělali sami, protože jsme nevyhazovali puky z vlastní třetiny a beci Slavie to dobře zavírali. Z toho vznikal ten tlak soupeře, ale Eda Turek v brance naštěstí všechno pochytal.

Filip Novák trefil v závěru vyhozením multifunkční kostku a musel na trestnou lavici. Už se to předtím v minulosti podařilo některému z vašich spoluhráčů?
Z našich kluků bych řekl, že nikdo. Trefil ji určitě Leška ze Zlína. Bohužel se to stalo. Mantinely byly zavřené a Filip to chtěl vyhodit lobem přes střed. Kostka je však dost nízko a trefit se dá.