Trenér Josef Jandač mohl být spokojen s výsledkem i výkonem svého týmu. „Odehráli jsme celkem dobré utkání. Daří se nám proměňovat šance a dáváme góly v přesilovkách. Od toho se všechno odvíjí,“ pochvaluje si trenér.


Úplně bez problémů zápas ale přesto neproběhl. „Komplikovali jsme si to zbytečnými vyloučeními. To jsou věci, které nás ve hře trochu srážejí,“ neviděl na utkání jen samé klady. „Věděli jsme, že soupeř na nás může jen získat a musíme potvrzovat roli favorita. Neměli jsme moc informací o jejich hře. Také proto jsem rád, že jsme utkání takhle zvládli,“ dodal.


Jedním z klíčových momentů zápasu byl kuriozní vlastní gól domácích na 1:3. „Takových gólů už jsme zažil dost,“ mávne Jandač rukou. „A většinou je dostávalo moje mužstvo,“ dodá s úsměvem. „To k hokeji patří.“


Mountfieldu se v úvodu sezony daří střelecky, což v minulosti nebývalo vždycky pravidlem. „Daří se nám a doufám, že nám to vydrží i nadále,“ přeje si trenér. „Důležité je také hrát dobře odzadu. Zatím ale moc gólů nedostáváme.“

Přesilovky vycházejí

Velkou zbraní Jihočechů jsou přesilové hry. „Zatím nám to extrémně vychází, což mne samozřejmě těší. Chtěl bych, aby nám to vydrželo co nejdéle, ale jsme si vědomi, že úspěšnost přesilovek půjde o trochu dolů,“ míní.


V Jandačově kádru nadále zůstává obránce Josef Melichar, jenž čeká na nabídku z NHL. „Zájem o něj máme, ale pioritou je pro něj NHl. Ve hře je také jeho angažmá ve Švédsku, kde by začínal trochu později. Momentálně je normálně v sestavě pro utkání s Libercem, ale z hodiny na hodinu může být všechno jinak,“ krčí rameny.


V pátek přivítá Mountfield jako lídr tabulky od 17.30 třetí Liberec. „Že jsme první, to neřešíme. Je to příjemné, ale je pořád jenom začátek sezony,“ nechce trenér nijak zveličovat lichotivé umístění v čele tabulky. „S Libercem se hrávají vždycky dobrá utkání. Věřím, že diváci přijdou a pobaví se,“ zve Jandač fanoušky do hlediště Budvar arény.


Kromě dlouhodobých marodů Chábery s Kuchejdou zůstává mimo hru také nemocný obránce Frolo a drobné nachlazení zlobí také nejproduktivnějšího beka soutěže Tomana. Ten by však měl být zítra k dispozici. Nevděčná pozice třináctého útočníka zůstala v minulých utkáních Gulašovi. „Měl dobré předzávodní období, ale výkony v úvodu soutěže nebyly dobré. V jeho možnostech je daleko více,“ míní Jandač.
V neděli zajíždí HC Mountfield v sedmém kole extraligy do Vítkovic.