Domácí nastoupili v kompletním složení, do branky se vrátil po Cháberově vydařeném intermezzu v Karlových Varech Turek. Hostím chyběl nemocný brankář A. Svoboda, kterého opět nahradil teprve sedmnáctiletý Furch, a také jeden z klíčových útočníků Bednář.


Úvod zápasu patřil Slavii, čemuž také napomohli dvě přesilovky v rychlém sledu po sobě. Sám na domácí branku najížděl Sup a po něm pálil z prostoru mezi kruhy Hruška. Turek však své mužstvo podržel a obstál i při možnosti Beránka v šesté minutě. Obě oslabení domácí přežili bez úhony a pak převzali otěže hry. Rovněž oni si zahráli v početní výhodě. Ještě ve vlastním oslabení odzbrojil Rataje Brabenec, na Furcha však nevyzrál. Tomanovu střelu od modré šikovně tečoval Hřebejk v přesilovce a mladík v brance Slavie vůbec nevěděl, jak kotouč zachytil. Největší nápor přišel při necelou minutu trvající přesilovce pět na tři. Kapitán Sailer mířil už do prázdné branky, ale kotouč dobře netrefil. Po střele Hudce byl blízko gólu dorážkou Gřegořek, ani on však nedokázal dopravit kotouč do sítě.


Druhou třetinu sehráli domácí výborně a právě v této části hry rozhodli o svém vítězství. Hned na jejím začátku málem zaskočil Furcha svižnou střelou Mertl. Na druhé straně zlikvidoval sólo Červenky Turek. Hudec v nájezdu ještě Furcha nepřekonal, ale ve 28. min. se prosadil střelou z úhlu kapitán Sailer a domácí vedli. Druhý gól přidal krátce poté Vak, ale hra byla mezitím přerušena a rozhodčí tak branku neuznal. Ve 34. min. už druhý gól platil, když Květoň po návratu z trestné lavice objel slávistickou branku a bekhendem překonal Furcha. Třetí gól zaznamenal minutu a půl před koncem druhé třetiny Kůrka, který v přesilovce zužitkoval parádní nahrávku Brabence.


V závěrečném dějství mohl lídra extraligy definitivně srazit do kolen Frolo a po něm Brabenec, jenž netrefil odkrytou branku. Slávisté potom ještě několikrát vystrčili růžky, naráželi však na výborného Turka. Zaskvěl se především při střele Dudy v přesilovce, kdy se bleskově přemístil, a také při sólu Hrušky. V závěru už si Jihočeši cennou výhru pohlídali a mohli pogratulovat jak svému brankáři Romanu Turkovi k letošní už páté vychytané nule, tak Kamilu Brabencovi k vítězné bitce se Žižkou..

 

FAKTA:

Branky: 28. Sailer (Vydarený), 34. Květoň, 39. Kůrka (Brabenec). Rozhodčí: Husička – Bryška, Chytil. Vyloučení: 7:6 (navíc host. Kadlec a Žižka 10 min.). Využití 1:0. Diváci: 6421 (vyprodáno).

Č. Budějovice: Turek – Sičák, Frolo, Toman, Gřegořek, Vydarený, Novák, Bolf – Kůrka, Hübl, Veselý – Hudec, Mertl, Brabenec – Hřebejk, Šimánek, Sailer – Květoň, Vak, Kotrla. Trenéři Janda a Černý.

Slavia: Furch – Kadlec, Žižka, Němeček, Kolařík, Vašíček, Drtina, Sloboda – Hruška, Beránek, Tomica – Micka, Rataj, Sup – Duda, Vl. Růžička ml., Doležal – Borovanský, Červenka, Vondrka. Trenéři Vl. Růžička st. a Kalous.

 

Hlasy trenérů:

Jiří Kalous (Slavia Praha): „Pro diváky to musel být rozhodně atraktivní zápas. Šance byly na obou stranách, ale my jsme bohužel nevstřelili gól. Navíc jsme se zbytečně vyfaulovali. Soupeř využil přesilovky a pak už si vítězství pohlídal. Přesto jsme neodehráli špatné utkání.“


Josef Jandač (HC Mountfield): „V první třetině to z naší strany nebylo úplně ono. Neměli jsme dostatečný pohyb a soupeř nás nepouštěl do šancí. Ve druhé třetině jsme se zlepšili, vynutili si tlak a padly nám tam i góly. Ve třetí třetině jsme si náskok pohlídali. Za vítězství nad prvním týmem tabulky jsme samozřejmě rádi.“