Třetí čtvrtinu soutěže zakončili Jihočeši porážkou 0:1 po samostatných nájezdech s Karlovými Vary. Spokojenější s tímto výsledkem byli hosté. „Byl to vyrovnaný zápas. V jeho první polovině jsme měli trochu více ze hry my. Skuhravý ale nedal dvě vyložené šance. Od poloviny utkání se to otočilo. Celkově je remíza asi spravedlivá, i když větší tutovky jsme asi měli my,“ řekl po utkání trenér vítězů Zdeněk Venera. „V nájezdech se nám daří a měli jsme i patřičný kus štěstí.“

Domácímu asistentovi Milanu Černému chybělo u týmu trochu více jiskry v útočné činnosti. „Obvykle se prosadíme ze situací kolem branky nebo od zadního mantinelu. Zápasu je ale tolik, že se všechny nedají odehrát v takovém laufu. Mrzet nás mohou některé nevyužité přesilovky. Především ta v prodloužení,“ uvedl asistent.

Především v úvodu zápasu hráli domácí často v oslabení. „Nebyly to ale nějaké hloupé fauly, které bychom hráčům vyčítali. Vyplynuly spíše z aktivity soupeře. Věřím, že už jsme v trendu, kdy nebudeme doplácet na nedisciplinovanost,“ je Černý přesvědčen.

Samostatné nájezdy Karlovarským letos vycházejí, zatímco Jihočeši z pěti pokusů pětkrát podlehli. „Nájezdy trénujeme, ale ne více než ostatní týmy. Dobře je chytají oba gólmani. Nájezdy nám jdou, ale nějaký recept na úspěch nemáme,“ tvrdí Venera.

Mountfield letošní prokletí nájezdů nezlomil ani proti K. Varům, přestože dokázal dvakrát skórovat. „Už chytali oba gólmani, střelce jsme prostřídali a tentokrát jsme dali dva góly ze tří, což by mělo stačit. Když se na tréninku vsadíte s gólmanem o pětku, tak dva góly stačí. Potřebovali bychom asi trochu větší štěstí při chytání. Není to ale pro nás problém, který bychom museli nějak řešit,“ je přesvědčen Jandačův asistent.

Ve čtvrtek čeká Jihočechy očekávaný šlágr se Slavií. Jediný otazník v sestavě aktuálního lídra extraligy se dnes vznáší nad startem Štěpána Hřebejka, jenž utrpěl zranění v utkání s Třincem a dva zápasy vynechal. „Pokud by se hrálo play off, tak by Štěpán určitě nastoupil. Pro nás je důležité, abychom neuspěchali návrat takového hráče na led. To je pro nás hlavní,“ tvrdí Černý.