Nepovedené poslední zápasy a také vyšší cena vstupenek se podepsaly na faktu, že Budvar Aréna nebyla na premiéru v Lize mistrů ani zdaleka vyprodána. A to byla určitě škoda, protože se hrál po dlouhé době velmi dobrý hokej.

Domácí střídačka posílala od začátku zápasu do hry jen tři kompletní pětice, ale oproti minulým zápasům bylo mužstvo jako vyměněné. Od úvodního hvizdu byli všichni hráči v pohybu a celý tým hrál velice aktivně. Především pak celé mužstvo hrálo konečně se stoprocentním nasazením.

Velice brzy se také Jihočeši dočkal gólového ovoce. Hned ve 2. min. po rychlém brejku vypálil Duda, gólman Hovi jeho střelu jen vyrazil a slovenský útočník v barvách Mountfieldu Hudec otevřel proti svému mateřskému klubu skóre. Po golu z hlediště okamžitě zmizely transparenty, vyzývající trenéra Bokroše k odchodu.

Domácí pak naprosto v pohodě přestáli první přesilovku soupeře a druhý gól měl na hokejce kapitán Veselý, jenž se řítil sám na Hoviho. Byl faulován, ale němečtí sudí nenařídili trestné střílení, ale pouze vylučovali. Půldruhé minuty hrál Mountfield dokonce pět na tři, leč bez gólového efektu.

Postupně se dostávali ke slovu také hosté z Bratislavy. Turek musel vytáhnout první opravdu ostrý zákrok až ve 13. min. proti bekhendu Dömeho a poté zlikvidoval i sólo Hujsy, jenž si pohrál s Tomanem.

Také do druhé třetiny vstoupil Mountfield výborně a v přesilovce zvýšil obránce Gřegořek už na 2:0. Ani ne po dvou minutách ale na druhé straně snížil po rychlé akci Vaic. A mohlo být ještě hůř, ale výborný Turek naštěstí vychytal sólo Urama.

V polovině zápasu přišel velký moment domácích. Ve vlastním oslabení našel Dudův bekhend (byla to včera jeho již třetí gólová asistence!) najetého Humla, jenž své sólo zakončil přesně do horního růžku Hoviho klece.

Slovan se zvedl v přesilovce, kdy Turek prokázal při šanci Urama mimořádný postřeh.

Začátky třetin včera Jihočechům vycházely náramně. V té třetí stačilo Veselému pouhých osmadvacet vteřin, aby přetavil své sólo zakončené blafákem ve čtvrtý gól.

V závěrečné třetině vyslala domácí lavička do hry také čtvrtý útok a ten se trenérům hned záhy odvděčil pátým gólem. Talentovaný mladík Horák při něm prokázal své mimořádně šikovné ruce a připsal si na konto premiérový gól v dresu prvního týmu Mountfieldu.

Deset minut před koncem se kotouč po Hujsově přihrávce odrazil od Kukumbergovy brusle podruhé za Turkova záda, ale ze strany Slovanu už se jednalo jen o kosmetickou úpravu skóre.

Zbytek zápasu už se odehrál jako domácí exhibice a diváci si po nějakém čase opět vyzkoušeli oslavnou mexickou vlnu.