Jihočeši tentokrát nenavázali na vskutku parádní výkony z posledních zápasů a nakonec odcházeli se sklopenými hlavami. „První polovina zápasu byla hodně rozkouskovaná častým vyloučováním. Soupeř nás při přesilovkách dobře pokrýval, takže jsme se nedokázali prosadit,“ připustil trenér Josef Jandač.

Klíčovým momentem zápasu podle něj byl vedoucí gól Sparty v polovině utkání. „Pak už si to Sparta hlídala a hrála zodpovědně z obrany. My jsme se bohužel střelecky neprosadili. Na začátku třetí třetiny soupeř využil dvě brejkové situace a pak už se utkání v podstatě jen dohrávalo,“ uvedl.

Sparta odehrála na jihu Čech velmi dobré utkání a vyhrála zaslouženě. „Určitě jsme do Budějovic nejeli jako favorité. Bylo vyprodáno a hrálo se v parádní atmosféře. Naši hráči takticky velice disciplinovaný výkon. Rozhodlo, že se nám podařilo dát góly z přesilovky i brejků. Porazit nejlepší tým základní části soutěže se nepodaří každý den. Je to cenné, ale zůstáváme nohama na zemi,“ ujistil trenér Sparty František Výborný.

Pražané opět potvrdili, že patří k nejméně oblíbeným soupeřům Jihočechů. Ti jako lídři soutěže doma v letošní sezoně vyšli bodově naprázdno jen dvakrát a pokaždé to bylo právě se Spartou. Její především útočná síla je velká a hráči jako Netík, Ton či Nedvěd se v neděli představili ve výborném světle. Obhájce posledních dvou titulů se opět dostává do formy.

Extraligovou premiéru si v neděli v dresu Mountfieldu odkroutil útočník Milan Mikulík z Ml. Boleslavi. „Je to hráč na střídavý start, kterého jsme chtěli vidět. V první polovině utkání se hrálo pořád v nerovnovážném stavu a jeho řada se na led moc nedostala. Za stavu 0:3 už dostali více prostoru. Měli to těžké, ale určitě mne nezklamal a poctivě makal. Potřebujeme hlavně, aby se tady adaptoval a měli jsme pro play off trochu širší kádr,“ vysvětlil Jandač Mikulíkovo angažování.