S vedením klubu se v průběhu reprezentační přestávky dohodl na ukončení spolupráce. „Dostal jsem volnou ruku, abych si hledal jiné angažmá. Mám ale stále platnou smlouvu a klub mě platí, dokud si něco neseženu. Víc bych k tomu zatím nechtěl říkat,“ vysvětluje sám hráč.


V průběhu sezony není jednoduché sehnat nové angažmá. „Je to těžké,“ přikývne. „Navíc se to sešlo zrovna v době, kdy jsem vypověděl smlouvu svému agentovi a běží měsíční výpovědní lhůta, v jejímž průběhu za mne nemůže jednat nikdo jiný,“ říká.


Nový klub si tak momentálně shání sám a upřednostňuje extraligu. „Nějaké kontakty mám. Ještě nejsem tak starý, abych extraligu nemohl hrát,“ je přesvědčen.


Za prioritu považuje návrat do Č. Budějovic. „S manažerem panem Látalem jsem mluvil, ale spíše soukromě. Žádná oficiální jednání neproběhla. Uvidíme, jestli k nějakému jednání dojde. Návrat do Budějovic stavím na první místo. Rád už bych hrál doma a nikam netahal rodinu,“ lákal by ho návrat do mateřského klubu. „Chci za Budějovice hrát,“ tvrdí.


Teď je doma v Č. Budějovicích, na led chodí s juniory a připravuje se sám.