„Jsem vyšampónovanej, ani se nemusím sprchovat, jen se utřu do ručníku. Já šel na střelu, oni si vyměnili čtyři přihrávky, tandem. Těžko se to chytá. Budějovice to sehrály parádně, to bych musel být z gumy. Když šel puk na Milana Tomana, já už musel letět, on poslal puk Květoňovi přesně na hokejku. Špatně jsme si hráče soupeře rozebrali.“

Berete bod z Budvar arény?
Stoprocentně. Bod bereme. Dvakrát jsme Budějovice dotahovali, jsme rádi, že se nám podařilo vyrovnat.Ve druhé třetině jsme byli lepší. Hráli jsme pět na tři, škoda, mohli jsme rozhodnout. Půlku zápasu jsme byli lepší my, půlku oni, asi je to spravedlivé.

V prodloužení se Slavia bránila…
Bylo to čtyři na čtyři, Budějovice mají výborné bruslaře, jsou silní na puku, umějí z rohu vyjet. Je vidět, že mají stejně jako my výbornou letní přípravu. Tentokrát vyhrál šťastnější, ne lepší.

Hrál se podle vás hokej ve stylu blížícího se play off?
Určitě. Hrál první s druhým. Už to byla pozvánka na velmi kvalitní hokej. My k tomu přistupovali jako ke zkoušce na blížící se play off. Bylo to jakési předkolo. Myslím, že jsme obstáli, škoda je jen nájezdů. To byla loterie, kterou jsme nezvládli.