Mohl byste popsat inkriminovaný moment?
Vracel jsem se a Hruška mi vytrhl hokejku. Je pravda, že jsem ho chytil na kontakt, protože byl kousek přede mnou. To ale nic neznamená. Teď už to mohu říct: rozhodčí Husička byl u toho a smál se mi do obličeje. Víc k tomu ani nemá cenu říkat.

Považujete to za klíčový okamžik zápasu?
Těžko říct. V první třetině nás hodně podržel Eda Turek v brance. Mohli jsme dostat víc gólů a bylo by po hokeji. Na druhou stranu se to stalo za stavu 2:1 a byla hrozná škoda, že jsme právě tenhle třetí gól dostali. Rozhodčí to ale neodpískal a nedá se s tím nic dělat.

Podobných problémů s rozhodčími už jste měl více. Nemáte pocit, že na vás mají více spadeno?
Nějaká souvislost tam asi je. V neděli jsem při přesilovce dohrával Bednáře, který mi sám potvrdil, že to žádný faul nebyl. Přesto jsem dostal dvě minuty. Ještě ke všemu jsme nehráli dobře, takže stěžovat si jenom na rozhodčí určitě nemůžeme.

Budete se snažit vyvarovat nějakých zákroků, které by sudím zavdaly příčinu k vylučování?
Pokud někdo hraje hokej do těla, tak se něčemu takovému těžko může vyhýbat. Přijde mi to hrozně divné a nevím, co na to říct. Vždyť už se vylučuje i za zákroky rameno na rameno… Problém je v posuzování jednotlivých zákroků rozhodčími. Na Slavii Duda Petra Gřegořka totálně rozpáral a dostal směšný trest na dvě plus dvě, i když měl jít okamžitě ven do konce utkání.

Celkově to z vaší strany nebyl asi zrovna moc povedený zápas.
Nezasloužili jsme si vyhrát. Od prvních minut na nás Slavia vletěla a na malém hřišti jsme nestíhali. Musíme si to rozebrat v kabině. První čtvrtinu jsme odehráli dobře a těžko mohl někdo čekat, že vyhrajeme padesát zápasů. Rozhodně jsme ale měli hrát lépe.

Prohráli jste třikrát po sobě. Může se jednat o určitý útlum?
Nemusí to být přímo útlum, ale rozhodně jsme poslední tři zápasy odehráli jinak než ty předcházející. Něco na tom asi bude.
Čeká vás zápas v Plzni, kde se vyhrává také jen velice těžko.
Plzeň hraje nepříjemný hokej a hraje se tam vždycky těžko. Máme technické útočníky a záležet bude zase na rozhodčích, jak budou posuzovat hru soupeře. V Plzni to určitě nebude jednoduché.

V Plzni bývá také hodně divoká atmosféra. Té se neobáváte?
Nevím jak ostatní, ale mně atmosféra nevadí. Ať si řvou, co chtějí. Na nás to nemá vliv.