Znojmo přijelo s čistě defenzivní taktikou. Hraje se těžko proti takovému soupeři?
Hraje se blbě. Když se nedaří dát gól, tak to není nic příjemného. Každá akce soupeře pak smrdí gólem. Bylo to hlavně ve druhé třetině, kdy Eda Turek chytil tutovou šanci. Určitě by pro nás nebylo příjemné, kdybychom inkasovali jako první. Naštěstí to dopadlo dobře pro nás.


Po reprezentační přestávce se vám střelecky zdaleka tolik nedaří. V čem je příčina?
Řekl bych, že je to normální jev. Těžko jde vyhrávat všechna utkání. Každé mužstvo má období, kdy má fazonu a dává pět šest gólů na zápas, a pak to jde zase hůř. Musíme se tomu ale přizpůsobit, více bránit a vyhrávat na dva nebo i jeden gól. Jsou za to stejné body jako za vysoké vítězství.


V neděli jste se Spartou poprvé prohráli doma v řádné hrací době. Řešili jste nějak v kabině tuto porážku?
Tam nebylo moc co k řešení. Pokud bychom dali gól na 3:2, tak bychom vyhráli. Ale dala ho Sparta a pak už jenom vítězství potvrdila do prázdné branky. Byl to zcela vyrovnaný zápas a ten šťastný gól holt dali oni.


Ve Znojmě jste odehrál dvě povedené sezony. Máte proti tomuto soupeři stále zvýšenou motivaci?
Znělo by asi divně, kdybych řekl, že mám větší motivaci. Soutěž je hrozně vyrovnaná a abych řekl, že dneska mne to nebaví a zítra budu hrát o to víc, to už asi ani nejde.


Ale bývalých spoluhráčů máte v týmu Znojma asi ještě dost.
To určitě. S Radimem Bičánkem nebo Romanem Eratem si voláme. Je tam Jirka Beroun nebo Karel Plášek. Pět nebo šest lidí znám dobře, ale už to není to mužstvo, jako když jsem tam hrál já. Spousta kluků odešla a také proto to není pro mne až tak zajímavý zápas.


V průběhu první třetiny jste soupeře zbytečně sekl a šel na dvě minuty. Co vašemu faulu předcházelo?
Co k tomu říct. Jel jsem od jedné modré ke druhé a za tu dobu jsem třikrát dostal takový teploměr, že jsem nebyl schopen přihrát na dva metry. To nemá cenu komentovat.


Nepokáral vás trenér za toto vyloučení?
Nic jsem neslyšel. Myslím si, že ne.


Po reprezentační pauze nabrala extraliga obrovské tempo a hrajete zápasy prakticky ob den. Je to hodně vysilující?

Každý radši hraje než trénuje. Ale v sedmi dnes pět zápasů, to je snad až příliš. K tomu se přidává cestování. Těžko se k tomu nějak vyjadřovat, když se to stejně nezmění.


Nyní vás čeká zápas na ledě Třince, kam cestujete o den dopředu. Uvítal jste toto řešení?

Abych řekl pravdu, tak pokud se nejedná o play off, tak raději jezdím v den zápasu. Někdo ale třeba raději jede den dopředu. Lidem se to možná nezdá, ale na stadionu a vůbec s hokejem trávíme strašně moc času a občas je také příjemné být doma. Já osobně bych raději jel až v den zápasu, ale o tom nerozhoduji a nedá se s tím nic dělat.


Na Třinec se vám tradičně daří. Zvítězíte i teď v televizním duelu?
Určitě tam pojedem odehrát co nejlepší zápas a hodně bude záležet na naší produktivitě, která bohužel v posledních zápasech není nejlepší. Ale tak můžeme zkusit hlavně pozorně bránit a vyhrát třeba o gól.