„Opravdu si myslím, že jsme nehráli špatně. Hodně nám pomohly dva rychlé góly, které se soupeřem pořádně zamávaly. Důležité pak bylo, že jsme na začátku třetí třetiny dali gól na 3:0 a tím jsme soupeři odskočili. Zvládli jsme to, přestože nám rozhodčí neuznal dva góly,“ vrátil se k průběhu utkání.

Neuznání obou gólů rozhodčím Hodkem bylo skutečně problematické. „Byly to naprosto regulérní góly. Rozhodčí je ale neuznal a nemá cenu to řešit. Nijak jsme to ovlivnit nemohli,“ pokrčí rameny. „Byla to věc rozhodčího. Pokud by góly platily, mohl být zápas klidnější,“ míní.

V závěrečném dějství domácí snížili na 1:3 a poté si na nějaký čas vynutili velký tlak znásobený přesilovou hrou. „To bylo jasné, že nás potom trochu zatlačí. My jsme na druhou stranu nechtěli někde propadnout, takže jsme hráli spíše zezadu. Z toho vyplynul jejich tlak,“ vysvětluje.

Závěr zápasu ale Jihočeši zvládli v pohodě. „Řekl bych, že jsme si to pohlídali. A Eda Turek výborně zachytal. Čtvrtý gól Tomáše Vaka odpor Plzně definitivně zlomil.“

Mountfield odehrál v deseti dnech pět zápasů a pondělní volno tak hráči rozhodně uvítali. Včera večer už se zase sešli na tréninku. „Jsem rád, že jsem mohl zase jednou proležet celý den,“ smál se.

V pátek cestují českobudějovičtí hokejisté do Pardubic a v neděli do Zlína.