„Měli jsme špatný vstup do zápasu. Ze strany nás hráčů nebyl přístup dobrý. Byla tam spousta chyb,“ je si vědom.

Chyby podle něj ale nebyly jen ze strany hráčů na ledě. „Byla tam spousta chyb i ze strany trenéra. Sice jsme byli upozorněni na přesilovky soupeře, ale pokyny trenéra už nikdo ani moc nevnímá. Střídačka je vedená v problému už od začátku,“ nebere si servítky.

O výsledku se rozhodlo hned v úvodu zápasu, kdy domácí dali dva góly. „Víme, že jedeme do Plzně, kde budeme prvních deset minut pod tlakem, a přitom hrajeme na čtyři lajny. Pod tlakem jsme byli a chybou bylo, že tam najednou strčíme čtvrtou lajnu v době, kdy je vhazování u nás ve třetině. Nemáme v ní zkušeného centra, který by vyhrál buly. Z toho jsme inkasovali gól,“ všiml si.

Výhrady

Také druhý gól šel podle Kůrky na vrub špatného koučinku. „O několik minut později se opět čtvrtá řada dostala pod tlak, vykoledovala si faul a domácí zužitkovali přesilovku,“ podivuje se.

Rovněž třetí gól inkasoval Mountfield ve vlastním oslabení. „Janko Mucha půl zápas nehraje, sedí nerozhýbaný na střídačce a trenér ho pak najednou pošle na oslabení. Pokud tam jde takhle nerozehraný hráč, který není v tempu, tak je to chyba střídačky. Přitom nás trenér na přesilovky soupeře upozorňoval,“ kroutí Kůrka hlavou.

Využitelnost lídrů týmů je prý v podání trenéra Bokroše všelijaká. „Naši top hráči, kteří momentálně bodují, nejsou tak využívaní, jak by měli být,“ stojí si za svým. „Trenér sice chválí plzeňského Martina Straku, že je to pan hráč. Kdyby se ale zařadil do našeho týmu a hrál v našem tempu, tak by to měl těžké každý pan hráč,“ více než důrazně naznačuje, že všechno v pořádku ve vztazích hráči – trenér asi není.

Komunikace mezi hráči a Bokrošem není zdaleka ideální. „Momentálně už se moc nebavíme. Dříve za námi trenér chodil a chtěl diskutovat. S několika hráči to probíral, ale potom si to stejně udělal podle svého,“ mávne rukou.

Situace podle reprezentačního náhradníka není vůbec růžová. „Řekli jsme si, že se nějak semkneme a budeme hrát. V několika zápasech se nám to podařilo. Chtělo to udělat dřív. V Plzni to byl ze strany celého týmu vlažný výkon. Ono je to ale těžké, když hráči nejsou v tempu. Není jednoduché nastoupit do přesilovky, když je člověk studený. Nechceme se vymlouvat jenom na to, ale něco na tom je. Takhle to jako hráči cítíme,“ nabízí upřímnou a také hodně odvážnou zpověď.

Právě Kůrka dal tři minuty před koncem kontaktní gól na 3:2, ale na druhou stranu také dvakrát seděl na trestné lavici. „Přiznávám, že to bylo zbytečné. Ale v takové situaci už hrají roli i nervy. Není lehké se udržet. My prohráváme a na střídačce je úplné ticho. Sedíme tam jako na lavičce v parku. To mi vadí,“ tvrdí.

Mužstvu prý podle něj chybí lídr. „Tady ale ani nikdo takový být nemůže. Jsme si všichni rovni, využíváme všechny formace a na led jde zrovna ten, kdo je na řadě. Nikdo nedostane větší prostor, aby dokázal, že by tým mohl táhnout. To je smutné,“ neskrývá značné rozpaky.
V závěru hosté zkusili v Plzni power play, ale ta vyzněla do ztracena. „Celý zápas jsme hráli vlažně a nebyli v tempu. Až třetí třetinu jsme hru stáhli na tři útoky, ale to už je těžké nastartovat. Na tři útoky to chtělo hrát aspoň od druhé třetiny,“ míní.

Co s takovou situací dál. „To má v rukou trenér, který musí spolupracovat s hráči. To je můj názor. Pokud tato spolupráce nebude, tak to nemůže fungovat,“ má jasno.