Ta pochopitelně nemohla udělat radost útočníkovi Slavie Marku Tomicovi, jenž utkání odehrál spolu s Beránkem a Hruškou v elitní první formaci sešívaných. Na gól však hosté čekali marně. „První třetina skončila bez branek a byla úplně vyrovnaná. Na začátku druhé jel Roman Červenka sám na branku a měli jsme i nějaké další šance. Bohužel jsme nedali, a když se náš hráč vracel z trestné lavice, tak jsme dostali gól. Při druhém gólu jsme propadli a pak už to bylo těžké. Při přesilovce jsme dostali třetí gól. Sice jsme to chtěli ještě zkusit v poslední třetině, ale domácí odehráli zbytek utkání dobře zezadu,“ sportovně uznal. „Zase tam byly nějaké šance. Ale nedali jsme, abychom se přiblížili alespoň na dva nebo jeden gól. Bojovali jsme alespoň až do konce.“

Výborná atmosféra

Duel dvou první týmů tabulky nabídl divákům kvalitní hokej ve výborné atmosféře. „Bylo vyprodáno a myslím, že se hokej lidem musel líbit,“ je přesvědčen hokejista, který má za sebou čerstvou reprezentační zkušenost z nedávného Karjala Cupu ve Finsku.


V průběžné tabulce zůstala Slavia o bod před Jihočechy (má ale zápas navíc). Tím se prý v dané fázi sezony slávisté nijak moc nezabývají. „Na tabulku se koukneme jenom letmo. Víme, že jsme první a Budějovice za námi. Do konce ale zbývá ještě pětadvacet zápasů a než základní část skončí, může se toho stát strašně moc. Důležité, jaká bude konečná tabulka. Teď to není až tak důležité,“ míní.


V brance Slavie nastoupil místo nemocného Adama Svobody již podruhé teprve sedmnáctiletý mladík Dominik Furch. Na herní projev týmu to prý ale nemá sebemenší vliv. „Hrajeme pořád stejně. On chytá dobře a mnohokrát nás v utkání podržel,“ chválí mladičkého gólmana.