Dočkali se až ve čtvrtek, kdy po velice solidním výkonu přehráli Pardubice a zvítězily 3:0. „Podali jsme velice slušný výkon a tří bodů si ceníme,“ připustil trenér Ernest Bokroš.

„Vyhráváme málo, tak se radujeme z každého vítězství,“ uvedl po utkání alespoň částečně spokojený trenér. „Konečně jsme odehráli utkání s nulou a sami jsme dali tři góly. Podržel nás brankář, obrana zahrála slušně a útok dal tři branky,“ vypočítává klady televizní předehrávky.

Ještě více než výkon ho ale tentokrát potěšil výsledek. „Někdy nemusí být výkon úplně nejlepší, ale důležitá jsou vítězství. Už jsme hráli některé zápasy moc dobře a nezískali jsme žádné body. Proto jsme rádi za tento zápas,“ přiznal.

Tlak na Bokrošovu osobu byl po sérii nevydařených zápasů obrovský. On sám to však tak trochu popírá. „Není na nás vyvíjen žádný tlak a nemáme ani žádná ultimáta. Vedení klubu mi vyslovilo maximální důvěru. Do kdy ta důvěra bude trvat, to ví právě jenom vedení. Nejvyšší představitel klubu v šatně hráčům řekl, ať se uklidní a hrají. Mně zase řekl, ať pracuji nejlépe, jak umím. Tak se snažíme.“

Hostující asistent trenér Jiří Seidl byl z průběhu zápasu zklamán. „Z naší strany to byl hodně nepovedený zápas. V první třetině jsme si vytvořili několik gólových šancí, ale byli jsme v nich strašně nedůrazní v zakončení. Důraz nám chyběl i před naší brankou. To asi rozhodlo o naší porážce. Pak už to na nás padlo a všechny puky se odrážely k soupeři. Nebylo to z naší strany dobré utkání,“ posteskl si.

Ve 21. kole nejvyšší soutěže nastoupí hokejisté HC Mountfield zítra v Třinci. Poté bude následovat reprezentační přestávka, kterou vyplní přátelské utkání se Slovenském a Karjala Cup ve Finsku.

Po pauze čeká Jihočechy ve středu 12. listopadu třetí duel Ligy mistrů s ruským mistrem Ufy (19.30). Následovat bude v pátek 14. listopadu extraligový duel v Praze na Spartě a poté v neděli 16.11. domácí duel Zlínem (17).