Domácí od začátku potvrzovali roli favorita a úvodní třetina se odehrála zcela v jejich režii. Už ve 2. min. byl v gólové šanci Sailer po přihrávce Kůrky, ale Čechmánkova náhradníka Vojtka v brance Třince zblízka nepřekonal. V 7. min. ujel Hudec, skulinku mezi Vojtkovými betony sice nenašel, ale ještě v téže minutě po jeho asistenci Hübl poprvé prostřelil zavalitého gólmana v brance soupeře.

Jasná převaha

Druhá branka visela ve vzduchu. Kůrka při signalizované výhodě mířil jen těsně vedle a bomba Sičáka v přesilovce orazítkovala tyč. Hosté o sobě dali poprvé vědět až těsně před první sirénou, kdy Turka zblízka vyzkoušel D. Květoň. O převaze Jihočechů svědčil i poměr zásahů brankářů 3:13.


Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. Domácí svůj nápor ještě vystupňovali. Velké šance měli Sailer a Veselý, Vojtek však odolával.Třinec se před Turkem objevoval jen ojediněle, ale při možnosti Martynka musel zkušený gólman ukázat své umění v celé kráse. Dobývaní třinecké branky pokračovalo a druhý gól visel ve vzduchu. Na hokejce ho měl obránce Bolf, ale Vojtkovi pomohli na brankové čáře jeho spoluhráči. Brabencův bekhend zblízka skryl třinecký brankář bravurně ve své lapačce. Ocelářům nabídl až v závěru druhé třetiny možnost svou lehkovážností obránce Novák, Turek však chybu svého spoluhráče při střele Skořepy z úhlu napravil.

Bez power play

V závěrečném dějství se začali hosté stále více osmělovat. Turek však svůj tým jako letos už mnohokrát podržel. Ve 47. min. Vojtek zázračně zachránil před dotírajícím Hudcem, nestačil se však už znovu přesunout a Brabenec s přehledem zvýšil na 2:0. Ve zbytku zápasu už soupeř neměl sílu pokusit se s výsledkem něco udělat a domácí tým si zkušeně pohlídal další tříbodový zisk. Třinečtí se nedostali ani k závěrečné power play.