Vzhledem k nepříliš povedenému startu do soutěže by Jihočeši nutně potřebovali naplno bodovat. „Máme průměr jeden bod na zápas, což je samozřejmě velice málo,“ uvědomuje si trenér Ernest Bokroš. „Na vině je hlavně velký počet inkasovaných gólů,“ míní.

Bokroš se právě na defenzivu chce více zaměřit. „Všichni o mně hovoří jako o trenérovi obranáři. Přitom jsme tady ale ponechali budějovický styl hry, který přinášel úspěchy v minulých letech. Počet inkasovaných gólů nám však tak narůstal, že už z toho začínali být nervózní i brankáři. Musíme se zaměřit na prolínání kvalitní defenzivy s útokem,“ hledá recept na zlepšení výsledků týmu.

V posledním duelu už Mountfield inkasoval v Pardubicích pouze dvakrát. Přitom ten druhý gól byl do prázdné branky při power play. „Gól jsme dostali po hrubých individuálních chybách našich dvou hráčů. Zlepšení tam ale bylo a věřím, že ho potvrdíme i v následujících zápasech,“ přeje si.

Třinci vstup do letošní sezony vůbec nevyšel a v tabulce je se čtyřmi body poslední. Navíc trenér Stavjaňa se nechal slyšet, že pokud v pátek jeho tým nevyhraje, zřejmě na lavičce skončí. „Obě mužstva jsou pod tlakem. Stejně tak i my trenéři. Oba potřebujeme nutně vyhrát. Bude to zápas hodně o hlavách,“ myslí si.

V Třinci se střídají zkušení brankáři Vojtek a Čechmánek. Více šancí dostává Vojtek, ale naposledy chytal bývalý mistr světa Čechmánek. „Můj tip je, že chytat bude Čechmánek,“ tvrdí Bokroš.

Na Třinec se Jihočechům v posledních sezonách mimořádně dařilo. „Dnes je ale soutěž hrozně vyrovnaná. Musíme se dívat jen na sebe a Třinec prostě udolat. Chceme odehrát velmi dobré utkání. A stejně tak i v neděli se Spartou,“ uvádí sportovní manažer Jaromír Látal.

Nedělní duel se Spartou bude opravdovým šlágrem. „Naším přáním je slepit dva dobré výsledky. Chceme porazit Třinec, abychom se trochu uklidnili, a Sparta je pak pro nás jedinečná možnost, jak si udobřit fanoušky. Ale nechceme předbíhat. Nejdříve se musíme soustředit na pátek a na Třinec,“ důrazně varuje trenér Bokroš.

Otazník se vznáší nad startem kapitána Sailera, šanci zřejmě dostane Kuchejda. „Čtrnáct dní trpělivě čeká na svou šanci a je velmi pravděpodobné, že s Třincem ji dostane,“ prozradil Bokroš.

Manažer Látal žádá veřejnost o trpělivost

V úvodních sedmi extraligových kolech uhráli hokejisté HC Mountfield sedm bodů, což je méně, než sami čekali. Toho si je vědom i sportovní manažer klubu Jaromír Látal. „U některých hráčů nebyla taková koncentrovanost, jaká by měla být. Hráli jsme třeba dobře první a třetí třetiny, ale druhé nám vůbec nešly,“ všiml si.

V posledních dvou zápasech s Kladnem a v Pardubicích už byl prý výkon týmu podstatně lepší. „Fyzicky je mužstvo připravené dobře. Chtělo hrát a na ledě to bylo vidět. Trošku se pozměnil herní systém a chvilku trvá, než všechno zapadne do sebe. Chtěl bych hokejovou veřejnost v Budějovicích požádat o trpělivost,“ vzkazuje manažer fanouškům týmu. „Kolem našeho týmu se začíná šířit panika, je tady tlak médií, který samozřejmě musíme ustát. Jak vedení, tak hráči. Děláme všechno pro to, aby se výkony zvedly. Poslední dva zápasy zlepšení naznačily,“ tvrdí.

Látala nejvíce mrzel ztracený domácí duel s Litvínovem, ve kterém Jihočeši vedli už 3:0. „Kdybychom ten zápas dotáhli do konce, tak bychom dnes měli devět bodů a začátek soutěže by špatný nebyl. Ne vynikající, ale také ne špatný. Tento duel mne opravdu hodně mrzí,“ připouští.