Trenér Josef Jandač má z prvenství v základní části soutěže velkou radost. „Ceníme si toho hrozně moc. Je to dlouhodobá soutěž a prokázali jsme v ní stabilní výkonnost. Vyvarovali jsme se nějakých větších výkyvů a kromě několika zápasů jsme předváděli i docela dobrý hokej. Motivací pro nás samozřejmě byl i postup do Ligy mistrů,“ pochvaluje si. „Teď ale přijde play off a na to se musíme zkoncentrovat.“

Kromě stabilní výkonnosti podle Jandače rozhodla hlavně týmová soudržnost. „Kluci v týmu už jsou nějaký čas spolu a je tady dobrá parta. To se projevilo především v zápasech, kdy se nám nedařilo. Je to důležitější, než jakákoliv taktika. K tomu samozřejmě výborné výkony obou gólmanů,“ hledá příčiny triumfu.

Litvínovský trenér Jaroslav Hübl (strýc střelce obou gólů vítězů Viktora Hübla) po zápase uznal, že Mountfield byl lepší. „Domácí vyhráli zaslouženě. Drželi jsme krok jen v první třetině. Pak jsme dostali dva góly a bylo po zápase, protože soupeř už nás do žádných šancí nepustil,“ sportovně uznal.

Mountfield dal v neděli zapomenout na poslední dva nepovedené domácí zápasy, ve kterých nedal gól. Tentokrát to byl v podání Jihočechů opět ten divácky vděčný útočný hokej, kterým dostali soupeře pod tlak a gólů mohlo být ještě podstatně víc než dva. Přesto byla výhra zcela zasloužená.

Asistent trenéra Jandače Milan Černý neměl tentokrát důvod k nějakým chmurám. „Nebyl to vůbec jednoduchý zápas. Soupeř neustále hrozil dopředu a vítězství nad Litvínovem si nesmírně vážíme,“ zdůraznil. „Především bych však chtěl ocenit naše vítězství v základní části a všem klukům poděkovat za práci, kterou za celou sezonu odvedli. Pro mne osobně má vítězství v základní části velkou hodnotu a je to navíc znásobené účastí v Lize mistrů. Pro nás trenéry má umístění v základní části velkou hodnotu.“

Povedená děkovačka

Atmosféra byla v neděli v Budvar Aréně opravdu parádní. Bylo téměř vyprodáno a diváci nešetřili potleskem. Hráčům se určitě muselo líbit, když hledištěm obíhala několikrát dokola mohutná mexická vlna a diváci skandovali: „Hola, hola, hola, Liga mistrů volá,“ a nebo: Celá liga čumí, jak to Motor umí.“ Po odchodu do kabin se také hráči už bez dresů vrátili na led a poděkovali svým fanouškům za výraznou podporu v celé základní části soutěže.

V závěrečném kole dlouhodobé části extraligy nastoupí Mountfield ve čtvrtek v Karlových Varech v utkání, ve kterém už ani jednomu ze soupeřů prakticky o nic nepůjde. „Rozhodně ten zápas nechceme jenom odehrát a výsledek nás bude zajímat. Nebudeme však do utkání rvát za každou cenu hráče, kteří třeba dohrávali poslední zápas se sebezapřením. Uvidíme až podle situace. Na tato rozhodnutí máme ještě času dost,“ tvrdí Milan Černý.