Na začátku sezony máte opravdu výbornou formu. Čím si to vysvětlujete?
Hlavně se to odvíjí od celkové hry mužstva. Cítím se v dobré formě, ale důležité je, že se nám celkově daří a získáváme body. Psychicky je to jednodušší situace, než kdybychom byli pod tlakem a museli za každou cenu bodovat.


Dá se taková fazona udržet po celou sezonu?
To je strašně těžké. Nějaké výpadky se vždycky objeví. Jsem ale rád, že mi ten začátek takhle vyšel. To je důležité pro mne i celé mužstvo. Nám letos začátek soutěže vyšel podle představ.


Ze třiceti možných jste uhráli sedmadvacet bodů. Pamatujete někdy podobný vstup do sezony?

Zažil jsem dobré i horší začátky sezon. V naší lize jsem ale podobný start do sezony ještě nikdy neměl.


Figurujete v popředí individuálních brankářských statistik. Sledujete tyto záležitosti?

Moc ne. Nikdy jsem si to moc nehlídal. Ani nevím, v jakých číslech se pohybuji.


Máte z deseti odehraných jeden zápas, který stavíte z vašeho pohledu nejvýš?

Dobré to bylo ve Vítkovicích, ale úplně nejvýš stavím utkání na Spartě, kde jsme konečně prolomili sérii prohraných zápasů. Dostávali jsme tam i dost gólů. Teď se to konečně povedlo a inkasoval jsem jediný gól.


V dalším ligovém kole hostíte Třinec, na který se vám osobně většinou daří. Funguje to skutečně tak, že máte soupeře, proti kterým se vám chytá lépe?
To je dáno spíše vývojem jednotlivých utkání, než že bych sledoval nějaké statistiky. Daří se mi většinou proti mužstvům, která se i u nás snaží hrát a jenom nebetonují. Třinec patří právě mezi mužstva, která chtějí hrát hokej. Není to ten tým, který to zavře a čeká na nějakou naši chybu.


Mohl by to tedy být podle vás pro diváky pohledný zápas?
S Třincem to většinou skutečně bývá pěkný hokej. Není to jako loni Karlovy Vary. Byla katastrofa proti nim hrát. Udělaly deset zakázaných uvolnění za první třetinu. Nehrály a jenom čekaly na naše chyby. Proti takovým soupeřům se těžko chytá. Celý zápas jenom stojím v brance a pak přijde ojedinělý brejk nebo šance soupeře. To nejsou jednoduchá utkání pro brankáře i celé mužstvo.