V neděli v Litvínově ale prožil kritický moment, když se hned ve druhé minutě zápasu zranil a musel předčasně do kabin. „Najížděl na mne domácí útočník. Udělal mi kličku, kterou jsem ale vystihl. On upadl a já jsem klečel na ledě. Ale spolu s naším obráncem dojížděl ještě jeden litvínovský útočník, který mne trefil,“ popisuje Turek nepříjemný střet. „Ani nevím, jestli nestačil zabrzdit, nebo ho tam náš bek hodil. To už jsem neviděl,“ pokrčí rameny.


Českobudějovický brankář dostal zásah do oblasti hlavy. „Rychlostí a vahou, kterou do mě vletěl, mi zarazil hlavu mezi ramena. Cítil jsem křupnutí a v prvním momentu jsem nemohl hýbat hlavou,“ vrací se ke kolizi s protihráčem.


Pokračovat v utkání v žádném případě nemohl. „Věděl jsem, že se tam něco událo, ale že se také na druhou stranu nejedná o nic vážného. Bylo mi jasné, že nemám otřes mozku nebo něco podobného. Cítil jsem, že by to mělo být brzy dobré,“ neobával se nějakých větších komplikací.


První vyšetření Turkovi provedl litvínovský klubový lékař. „Počkal jsem, jak se budu cítit druhý den ráno. Nebylo to sice úplně v pořádku, ale bylo to nad očekávání dobré. Proto jsem ani nešel na žádné vyšetření, protože jsem cítil, že nemám nic zablokovaného nebo něco vážněji zraněného. Stačily šikovné masérské ruce,“ posílá dík Pavlu Vlašicovi a Petru Bezpalcovi, kteří o hokejisty pečují jako o vlastní.


Jedna věc však přece jen vyloudila při duelu v Litvínově vyloudila na Turkově tváři úsměv. V zápisu o utkání totiž figuroval zřejmě vzhledem ke své vžité přezdívce Eda jako Eduard Turek. „To bylo skutečně komické,“ smál se.


Na úterním večerním tréninku mužstva už Turek normálně fungoval. „Jsem stoprocentně fit,“ ujistil.


Nic tedy nebrání jeho startu v zítřejším očekávaném šlágru, ve kterém Mountfield jako lídr tabulky přivítá od 17.30 druhé Karlovy Vary.


Právě Západočeši patří k největším překvapením letošního ročníku extraligy. „Vary se pohybovaly už loni v lepší polovině tabulky. Že budou až takhle vysoko, jsem nečekal, ale až takové překvapení to pro mne zase není,“ tvrdí.


Herní projev Karlových Varů většině extraligových soupeřů moc nevoní. S tím si ale Turek moc hlavu neláme. „Uvidíme, s čím vyrukují. Doma se vždycky snažily hrát ofenzivně. Faktem ale je, že u nás se do útočení nikdy moc nehrnuly. Je otázka s jakou taktikou vyrukují tentokrát.“