Ve dvanácti kolech totiž uhráli třicet bodů, což je vyneslo do čela extraligové tabulky. „Můžeme být spokojeni jak s bodovým ziskem, tak hlavně s předvedenou hrou,“ souhlasí sportovní manažer klubu Jaromír Látal. On sám počítal se ziskem 23 až 24 bodů. „To byl můj osobní odhad. Ten jsme překročili, takže samozřejmě spokojenost,“ dodává.


Výborně hraje celý tým, ale základem jsou spolehlivé výkony brankáře Romana Turka. „Úvod sezony mu vyšel skutečně famózně,“ chválí Látal. „Hodně mu prospělo, že absolvoval s týmem skoro celou letní přípravu. Fyzicky je dobře připraven.“


Roman Turek sice musel odstoupit hned na začátku nedělního utkání v Litvínově, nemělo by se ale jednat o nic vážného. „V pátek určitě nastoupí,“ ujišťuje Látal.


V pátek uvidí Budvar aréna skutečný šlágr. Vedoucí Mountfield bude hostit druhé Karlovy Vary, které patří k největším překvapením sezony. „Pro mne osobně to překvapení není. Vary mají výborně složený tým a tipoval jsem je do první čtyřky. Silný kádr ještě posílili Bílek a Hluchý, o které jsme se také zajímali. Diváci se v každém případě mohou těšit na kvalitní zápas,“ zve fanoušky na duel.